Mumia

okładka
Autor: Anne Rice

Tym razem autorka "Kronik wampirów" zabiera czytelnika do Londynu końca XIX wieku, gdzie trafia najnowsze sensacyjne odkrycie - mumia faraona Ramzesa Wielkiego, zwanego też Przeklętym.

Nikt nie zdaje sobie sprawy, że Ramzes jest nieśmiertelny i dzięki światłu słonecznemu może się przyoblec w piękne  ciało, któremu nie oprze się żadna kobieta. Czy ożywiony faraon może się odnaleźć w tętniącym życiem wielkim mieście końca XIX wieku? Jak poczuje się w swojej dawnej stolicy?

Anne Rice z właściwą sobie swadą opisuje niebywałe perypetie, jakie wynikną ze zderzenia świata starożytnego i współczesnego. Żądza władzy i bogactwa, zbrodnia, zazdrość, spryt, wielkie namiętności, poszukiwanie zwyczajnej miłości i szczęścia, które zapełniają strony tej wartko płynącej powieści, okazują się niezmienne od tysięcy lat.

Anne Rice jest niezwykle popularną pisarką, autorką horrorów, powieści erotycznych i utworów o tematyce historycznej. W Polsce znana jest z wydanych przez REBIS cykli "Kroniki wampirów" z bestsellerowym Wywiadem z wampirem oraz "Nowe opowieści o wampirach", a także cyklu "Chrystus Pan" i powieści Krzyk w niebiosa.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 7/2011
Tytuł oryginalny: The Mummy: or Ramses the Damned
Rok wydania oryginału: 1989
Liczba stron: 462
Format: 130x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788375106589
Wydanie: I
Cena z okładki: 39,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus