Spełnione marzenia - recenzja książki "Star Wars: Wojny Klonów - Wielka kolekcja naklejek"

Autor: Tomasz Nowak
2 stycznia 2012

Interaktywne książki, w których można "namieszać" kalkomaniami (niegdyś) czy nalepkami (obecnie) przez lata stanowiły jedno z marzeń polskich maluchów. Zatem nawet dziś, w dobie rozmaitych komputerowych "wklejanek", możliwość własnoręcznego dotknięcia i dopasowania ulubionych postaci do wyznaczonych im w albumie miejsc, niejednego pewnie zachwyci. Zwłaszcza, że chodzi o Gwiezdne wojny, i do tego w odsłonie najnowszej - serialu animowanego The Clone Wars, który młode pokolenie pokochało całym sercem.

Album składa się z kilkudziesięciu monograficznych plansz poświeconych poszczególnym elementom gwiezdnej sagi, czyli postaciom - od Anakina i Ahsoki oczywiście począwszy, poprzez słynnych Jedi, po złowrogich Separatystów - oraz pojazdom i robotom obu stron Wojen.

Pozostawiono na nich, obok rozlicznych komentarzy, miejsca na wklejenie nalepek, które trzeba odnaleźć w drugiej części książki. Możliwość nabycia za jednym razem albumu wraz ze wszystkimi wklejkami to nie tylko wielka frajda, ale i oszczędność, którą najlepiej rozumieją Ci, którzy próbowali wcześniej zebrać komplet ilustracji do albumów kolekcjonerskich wydawnictwa Panini...

Kiedy już jednak wszytko znajdzie się na właściwych miejscach, żal usuwać i ponownie wklejać poszczególne obrazki - mimo, że można to zrobić. I tu miła niespodzianka: nalepki rozmieszczone, ale... wciąż pozostało całe osiem stron niewykorzystanych! Wydawca dołączył zamieszczone na nich obrazki do "użytku własnego" właściciela - jakiego, jaki podpowie mu wyobraźnia. Niezmiernie to miłe.

Fani złaknieni odkrywania tajemnic starwarsowego uniwersum nie znajdą tu raczej niczego odkrywczego. Ci jednak, którzy lubią po prostu ze swymi ulubieńcami obcować, będą zachwyceni.

Star Wars: Wojny Klonów - Wielka kolekcja naklejek

Redakcja: Heather Scott
Autor: Heather Scott
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Ilustrator: Hanna Landin
Wydawnictwo: Egmont
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 9/2011
Tytuł oryginalny: The Clone Wars Ultimate Sticker Book
Wydawca oryginalny: Dorling Kindersley
Rok wydania oryginału: 2008
Liczba stron: 32
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 9788323751632
Wydanie: I
Cena z okładki: 40,00 złblog comments powered by Disqus