Dom Jedwabny

Autor: Anthony Horowitz
Tłumaczenie: Maciej Szymański

Najnowsza część przygód Sherlocka Holmesa dotyczy historii, której wcześniej nie można było ujawnić ze względu na charakter sprawy i pozycję zamieszanych w nią osób.

Gdy doktor Watson przybywa z kilkudniową towarzyską wizytą na Baker Street, nie spodziewa się, że dane mu będzie wziąć udział w kolejnej niezwykłej przygodzie u boku najwybitniejszego z detektywów. I nawet gdy z prośbą o pomoc zjawia się u Sherlocka Holmesa pewien marszand z Wimbledonu, zaplątany w transatlantycką awanturę, nic jeszcze nie zwiastuje rychłego ujawnienia afery z udziałem czołowych postaci londyńskiej socjety. Afery tak ohydnej, że nawet wierny kronikarz Holmesa, doktor Watson, nie pozwolił opublikować swej relacji wcześniej niż po stu latach...

Anthony Horowitz jest pisarzem i scenarzystą popularnych seriali telewizyjnych, mistrzem budowania napięcia. Za scenariusz do serialu Detektyw Foyle otrzymał nagrodę BAFTA (British Academy of Film and Television Arts). Adaptował na potrzeby telewizji powieści Agaty Christie o Herculesie Poirot, zaopatrywał w historie także inne produkcje, jak Morderstwa w Midsomer czy Wypadek. Horowitz jest również autorem m.in. serii "Księga Pięciorga" oraz bestsellerowego cyklu o nastoletnim detektywie Aleksie Riderze.

*  *  *

"Nowa, fantastyczna powieść o Holmesie"

Emma Giacon, Amazon

"Znakomita nowa powieść o Sherlocku Holmesie. Perfekcyjny styl, doskonałe wyczucie czasu i miejsca. Nie chcę zdradzać szczegółów fabuły, ale zapewniam, że nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji oraz detali, które tak dobrze znamy ze świata Holmesa. Czytałam z prawdziwą przyjemnością".

Sue Scholes, WHSmith

"Wydawca trafił w dziesiątkę, powierzając Anthony'emu Horowitzowi napisanie  nowej powieści o Sherlocku Holmesie (...) Czuje się w niej klimat twórczości Conan Doyle'a i tylko zazdrośnicy będą się doszukiwać słabych punktów w tym świetnym thrillerze".

Patrick Neale, Jaffé and Neale

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 11/2011
Liczba stron: 304
Format: 135x215 mm
Oprawa: twarda w obwolucie
ISBN-13: 9788375108156
Wydanie: I
Cena z okładki: 39,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus