Dotknąć prawdy

okładka
Autor: Antoinette van Heugten

Max Parkman - autystyczny, rozchwiany emocjonalnie geniusz - w oczach swojej matki zawsze był idealny. Dopóki nie został oskarżony o morderstwo...

Danielle Parkman pnie się po szczeblach prawniczej kariery i jednocześnie samotnie wychowuje nastoletniego, chorego na autyzm syna. Nagłe pogorszenie kondycji psychicznej szesnastoletniego Maksa, przejawiające się w niekontrolowanych napadach agresji i natrętnych myślach samobójczych, skłania matkę do zasięgnięcia porady u specjalisty. Lekarze diagnozują u chłopaka silną depresję i zalecają hospitalizację. Max trafia do ośrodka psychiatrycznego, gdzie jego stan systematycznie się pogarsza. Chłopak zaczyna atakować innych pacjentów i coraz częściej jest izolowany od otoczenia. Za drastyczne zmiany w zachowaniu dziecka Danielle wini lekarzy, którzy podają nastolatkowi nieznany lek nowej generacji. Gdy Danielle dowiaduje się, że Max zostanie poddany elektrowstrząsom, wpada w panikę i postanawia porwać syna z ośrodka. Pewnej nocy zakrada się do sali syna, gdzie zastaje makabryczny widok. Ubrudzony krwią, zamroczony Max siedzi na łóżku, a obok, w kałuży krwi, leżą zwłoki jego współlokatora... Chłopak zostaje aresztowany, jednak przerażona Danielle uparcie wierzy w niewinność swojego dziecka. Czy matka ma rację, czy może Max naprawdę jest mordercą? Gdzie leży prawda?

Antoinette van Heugten wprowadza czytelnika w mroczny świat zbrodni i strachu. Jednak thriller Dotknąć prawdy to nie tylko brawurowy popis umiejętności budowania napięcia i dramaturgii. To także wzruszająca opowieść o problemach, z jakimi borykają się ludzie, których dzieci zostały dotknięte autyzmem. I wreszcie, Dotknąć prawdy to historia matki, która z miłości do swojego dziecka jest w stanie zrobić prawie wszystko. Powieść zaskakuje psychologiczną głębią, a przy tym trzyma czytelnika w napięciu do ostatnich stron.

Antoinette van Heugten, Amerykanka holenderskiego pochodzenia, z wykształcenia jest prawnikiem specjalizującym się w prawie międzynarodowym. Przez 15 lat pracowała w swoim zawodzie, podróżując po całym świecie. Debiut Dotknąć prawdy to opowieść oparta na doświadczeniach i przeżyciach autorki, która jest matką dwójki chorych na autyzm dzieci. Thriller Dotknąć prawdy nie tylko dostarcza czytelnikowi dreszczyku emocji, ale także demaskuje błędne wyobrażenia na temat tego, czym w istocie jest autyzm. Autorka wspiera wiele organizacji: Autism Society of America, Talk Autism, Autism Speaks, The National Autism Association i Moms Fighting Autism. Obecnie van Heugten pracuje nad swoją drugą książką - historią seryjnego mordercy. W planach ma również kontynuację powieści Dotknąć prawdy.

Wydawnictwo: Mira
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 5/2011
Tytuł oryginalny: Saving Max
Rok wydania oryginału: 2010
Liczba stron: 480
Format: 135x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788323877738
Wydanie: I
Cena z okładki: 9,90 zł


blog comments powered by Disqus