Drużyna A #4 - Europa blues

patronat gildii
okładka
Autor: Arne Dahl
Tłumaczenie: Dominika Górecka

Pewnego ranka na terenie sztokholmskiego Skansenu, w części dla drapieżnych zwierząt, dochodzi do makabrycznego odkrycia. W drodze z przyjęcia urodzinowego zostaje zastrzelona dziewczynka. Osiem kobiet z terenów bloku wschodniego znika bez śladu z obozu dla uchodźców w Sztokholmie. Na jednej z linii podziemnej kolejki w odciętej dłoni dzwoni komórka...

Dla inspektora Jana-Olova Hultina nadchodzi dziwny czas. Przeszłość nie została uporządkowana, a z pozoru odległe zdarzenia układają się w sieć, która pokrywa całą Europę. Za brzegi sieci trzymają członkowie drużyny Hultina, powszechnie znanej jako Drużyna A. Czy zdołają rozwikłać mroczną historię handlu kobietami w dzisiejszej Europie?

- czwarta z serii powieści kryminalnej o Drużynie A - szwedzkiej jednostce specjalnej do walki z przestępstwami o charakterze międzynarodowym
- trafny i zmuszający do refleksji obraz współczesności

*  *  *

Żaden inny szwedzki autor kryminałów nie potrafi dać równie trafnego i zmuszającego do refleksji obrazu wspóczesności jak Arne Dahl.

Norra Vsterbotten

Nie potrafię się oderwać od opowieści Dahla o handlu kobietami w dzisiejszej Europie i jego mrocznej historii...

GT

Arne Dahl to pseudonim szwedzkiego pisarza Jana Lennarta Arnalda, krytyka i badacza literatury, ale przede wszystkim twórcy kryminałów. Jan Arnald jest również redaktorem czasopisma "Aiolos", uznawanego za poważniejsze pismo literackie w Szwecji.

Misterioso to pierwsza, która wzbudziła międzynarodowe zainteresowanie, książka Arne Dahla z serii o Drużynie A - specjalnej jednostce dochodzeniowej szwedzkiej policji. Prawa do tłumaczenia książki zostały sprzedane do dwudziestu krajów m.in. Danii, Norwegii, Niemiec, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, Grecji. Powieść Misterioso została sprzedana w Szwecji w ponad 100.000 egzemplarzach, natomiast w Niemczech sprzedaż przekroczyła 128.000 egzemplarzy.

Wydawnictwo MUZA SA planuje wydanie kolejnych kryminałów Arne Dahla. Drugim, po Misterioso, będzie Zła krew, który ukaże się już w marcu przyszłego roku.

Nagrody i wyróżnienia:

  • 2003 - Nagroda Palle Rosenkrantz za Europa Blues
  • 2005 - Nagroda Deutscher Krimi za Upp till toppen av berget
  • 2006 - Nagroda Deutscher Krimi za Europa Blues
  • 2007 - Najlepszy europejski pisarz powieści sensacyjnej wg "Reader's Digest"
  • 2007 - Nagroda specjalna Szwedzkiej Akademii Kryminału za "witalizm i rozwój tej dziedziny poprzez swój dekalog o specjalnej grupie dochodzeniowej - Drużynie A"
  • 2010 - Nagroda Radio Bremen Krimipreis 
Wydawnictwo: Muza S.A.
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 2/2012
Tytuł oryginalny: Europa blues
Rok wydania oryginału: 2001
Liczba stron: 368
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788377580844
Wydanie: I
Cena z okładki: 34,99 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus