Drużyna A #1 - Zła krew

okładka
Autor: Arne Dahl
Tłumaczenie: Dominika Górecka

Szwedzki krytyk literacki zostaje zamordowany w bestialski sposób na lotnisku Newark na obrzeżach Nowego Jorku. Przed śmiercią był torturowany. Metoda przypomina tortury stosowane przez Commando Cool w czasie wojny w Wietnamie. To zaledwie początek niesamowitego ciągu wydarzeń, który zaprowadzi Paula Hjelma i jego kolegów z Drużyny A do najmroczniejszych zakamarków ludzkiej duszy.

- druga na polskim rynku z jedenastu książek o pracy Drużyny A, specjalnej szwedzkiej grupy dochodzeniowej zajmującej się przestępstwami kryminalnymi o międzynarodowym zasięgu.

- jednostka specjalna policji kryminalnej udaje się na lotnisko w Sztokholmie. Nie ma czasu do stracenia. Za chwilę granicę Szwecji przekroczy amerykański seryjny morderca.

*  *  *

Znasz już książki Henninga Mankella. Czas, by przeczytać coś Arne Dahla.

"Stern"

Dahl pisze najlepsze powieści kryminalne naszych czasów.

"Die Zeit"

Arne Dahl to pseudonim szwedzkiego pisarza Jana Lennarta Arnalda, krytyka i badacza literatury, ale przede wszystkim twórcy kryminałów. Jan Arnald jest również redaktorem czasopisma "Aiolos", uznawanego za poważniejsze pismo literackie w Szwecji.

Misterioso to pierwsza, która wzbudziła międzynarodowe zainteresowanie, książka Arne Dahla z serii o Drużynie A - specjalnej jednostce dochodzeniowej szwedzkiej policji. Prawa do tłumaczenia książki zostały sprzedane do dwudziestu krajów m.in. Danii, Norwegii, Niemiec, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, Grecji. Powieść Misterioso została sprzedana w Szwecji w ponad 100.000 egzemplarzach, natomiast w Niemczech sprzedaż przekroczyła 128.000 egzemplarzy.

Wydawnictwo MUZA SA planuje wydanie kolejnych kryminałów Arne Dahla. Drugim, po Misterioso, będzie Zła krew, który ukaże się już w marcu przyszłego roku.

Nagrody i wyróżnienia:

  • 2003 - Nagroda Palle Rosenkrantz za Europa Blues
  • 2005 - Nagroda Deutscher Krimi za Upp till toppen av berget
  • 2006 - Nagroda Deutscher Krimi za Europa Blues
  • 2007 - Najlepszy europejski pisarz powieści sensacyjnej wg "Reader's Digest"
  • 2007 - Nagroda specjalna Szwedzkiej Akademii Kryminału za "witalizm i rozwój tej dziedziny poprzez swój dekalog o specjalnej grupie dochodzeniowej - Drużynie A"
  • 2010 - Nagroda Radio Bremen Krimipreis 
Wydawnictwo: Muza S.A.
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 4/2011
Tytuł oryginalny: Ont blod
Rok wydania oryginału: 1998
Liczba stron: 344
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788374959476
Wydanie: I
Cena z okładki: 34,99 zł


blog comments powered by Disqus