Afrykanka

okładka
Autor: Artur Baniewicz

Etiopia nieodległej przyszłości. Trwa wojna domowa, oddziały ONZ usiłują opanować chaos. Na pograniczu z Somalią polski patrol zestrzelił niezidentyfikowany śmigłowiec. Jeden z żołnierzy został ranny. Z Addis Abeby wylatuje komisja mająca zbadać szczątki maszyny. Na pokładzie sanitarnego śmigłowca znajduje się kapitan-lekarz Jacek Szczebielewicz i pewna czarnoskóra dziewczyna. Nikt nie podejrzewa, że kolejny rutynowy lot zmieni się w masakrę. Kilkudziesięciu osamotnionych żołnierzy musi stoczyć prawdziwą wojnę, najbardziej krwawą i tragiczną, jaką Wojsko Polskie stoczyło od roku 1945.

Afrykanka to widowiskowa batalistyka, powieść osadzona w tradycji literatury sensacyjnej nie ustępująca najlepszym wzorcom tego gatunku. Krwawa wojna, intrygująca zagadka kryminalna i niezwykły romans, ale też refleksja nad postawami współczesnych Polaków, pytanie o istotę ich patriotyzmu i stosunek do drugiego człowieka. Trudno się oderwać od lektury!

WOJNA, MIŁOŚĆ, ZDRADA... WIDZIELIŚCIE "HELIKOPTER W OGNIU"? PRZECZYTAJCIE "AFRYKANKĘ"!

Artur Baniewicz zdobył sobie popularność jako autor cyklu powieści fantasy o czarokrążcy Debrenie z Dumayki. Do tej pory nakładem superNOWEJ ukazały się trzy tomy: Smoczy Pazur, Pogrzeb Czarownicy i Gdzie księżniczek brak cnotliwych.

Wydawnictwo: SuperNOWA
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 1/2005
Seria wydawnicza: SuperNOWA Sensacja
Liczba stron: 634
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 83-7054-168-2
Wydanie: I
Cena z okładki: 33,30 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus