Encyklopedia szkolna. Fizyka z astronomią

okładka
Autor: Autor zbiorowy. Nauka popularna

"Fizyka z astronomią" to kolejna pozycja z serii ENCYKLOPEDIE SZKOLNE.

Zawiera około 2200 haseł z różnych działów fizyki – m.in. z fizyki ogólnej, mechaniki, dynamiki, termodynamiki, elektromagnetyzmu, fizyki atomowej i jądrowej, geofizyki, astronomii oraz z niektórych dziedzin współczesnej techniki. W encyklopedii znajduje się autorski wstęp prof. Andrzeja Kajetana Wróblewskiego, przedstawiający historię fizyki i astronomii od czasów starożytnych do współczesności. Zamieszczono ponadto hasła dotyczące zastosowania praw fizyki, ukazujące związek teorii z praktyką. Dodatkowo omówiono terminy matematyczne niezbędne do zrozumienia podanych praw i wzorów fizycznych.

Treść publikacji wzbogacają biogramy fizyków i astronomów polskich i obcych. Teksty haseł uzupełniają rysunki, mapy nieba i Księżyca, zbiorcze tabele, w tym tablice jednostek w miar w układzie SI, tabela noblistów. Na końcu książki zamieszczono bogaty indeks rejestrujący obowiązującą terminologię fizyczną.

Encyklopedia jest przeznaczona głównie dla uczniów gimnazjum i liceów, a także dla kandydatów na wyższe uczelnie.

• Nominacja do nagrody "Najpiękniejsze Książki Roku 2002" w 43. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek przyznana podczas 48. Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

Wydawnictwo: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 2002
Liczba stron: 960
Format: A4
Oprawa: twarda
ISBN: 83-02-08469-7
Cena z okładki: 119,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus