Trylogia Arturiańska #1 - Zimowy monarcha (wyd. II)

patronat gildii
okładka
Autor: Bernard Cornwell

"A teraz brońcie się sami" - tak odpowiedział rzymski cesarz delegatom Brytów, którzy przybyli błagać go o pomoc w walce z najazdem Sasów, Jutów i Fryzów.

Brytania, V wiek po Chrystusie, najmroczniejszy czas w dziejach wyspy. Rzymianie odeszli, ich śladem podążają pogańscy bogowie. Święte ognie gasną - nadchodzi era chrześcijaństwa...

Pogrążona w chaosie, podzielona na walczące ze sobą królestwa Brytania z trudem opiera się saksońskiej inwazji. Los wyspy wydaje się przesądzony. Starzejący się władca, Uther, nie ma dziedzica w odpowiednim wieku, który po jego śmierci objąłby przywództwo w walce ze zdradzieckimi Sasami. Jedynym człowiekiem, który może sięgnąć po koronę i zjednoczyć kraj, jest podopieczny czarownika Merlina i nieślubny syn Uthera - Artur. Młody mąż stanu ma przeciwko sobie nie tylko saksońską furię, ale również zawistnych i nieprzychylnych mu ludzi. Uzbrojony w odwagę i honor, zdeterminowany, by ocalić Brytanię przed ostateczną klęską, musi stanąć do nierównej walki nie tylko ze zbrojną potęgą, ale również z siłami, których nie sposób zrozumieć... Nękany wątpliwościami, targany namiętnością, kochany i zdradzany, wielbiony i znienawidzony, Artur jest nie tylko symbolem honorowej walki o ginący świat - jest przede wszystkim człowiekiem z krwi i kości.

W serii "Trylogia Arturiańska" ukażą się również Nieprzyjaciel Boga i Excalibur.

*  *  *

"Z dala od dymu i luster - magia w Zimowym monarsze pochodzi z najgłębszych rejonów ludzkiego serca".

"People magazine"

"Wspaniałe sceny bitewne, błyskotliwa polityczna intryga oraz galeria postaci - legendarnych, a jednak tak bardzo ludzkich. Cornwell nie traci formy!"

"Kirkus Reviews"

"Autor zabiera nas do świata pełnego tajemnic, przygód, pasji i namiętności, a czyni to z prawdziwym talentem. Wspaniała, poruszająca opowieść, która oczaruje każdego czytelnika"

Deepak Chopra

"Siła tej książki leży w jej przemyślanej konstrukcji. Opowiedziana ustami pełnych życia, skomplikowanych i niejednoznacznych bohaterów, znana wszystkim, osadzona w historii Brytanii opowieść o królu Arturze, ożywa nagle w magiczny sposób"

"The Washington Post"

Bernard Cornwell to angielski pisarz, autor thrillerów i powieści historycznych, mieszkający na stałe w USA. W jego dorobku znajdują się rozmaite tytuły, ale największą sławę przyniósł Cornwellowi osadzony w czasach wojen napoleońskich cykl o przygodach Sharpe'a. Licząca sobie ponad dwadzieścia części seria została sfilmowana przez BBC, w postać Sharpe'a wcielił się znany aktor, odtwórca roli Boromira we Władcy Pierścieni, Sean Bean. Przetłumaczony na wiele języków cykl sprzedał się w nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy. Ceniony za umiejętność zgrabnego łączenia rzetelnej, popartej studiami, wiedzy oraz literackiej fikcji, Cornwell jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej poczytnych anglosaskich autorów powieści historycznych.

W dowód uznania dla jego twórczości, królowa Elżbieta II, odznaczyła pisarza Orderem Imperium Brytyjskiego.

Na język polski przetłumaczono dotąd tylko kilka z powieści pisarza. Zimowy monarcha ukazał się po raz pierwszy w 1997 roku nakładem nieistniejącego już dziś Wydawnictwa DaCapo, a jego nakład szybko uległ wyczerpaniu. W chwili obecnej głównym wydawcą prozy Cornwella jest Instytut Wydawniczy Erica, który podjął próbę zaszczepienia na polskim rynku Trylogii Świętego Graala (Hellequin: Jeźdźcy z piekieł, 2008; Wagabunda, 2009) oraz cyklu o Richardzie Sharpie (Trafalgar, 2007; Łupy, 2007; Tygrys, 2008).

Wydawnictwo: Erica
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 5/2010
Tytuł oryginalny: Warlord Chronicles: The Winter King: A Novel of Arthur
Rok wydania oryginału: 1995
Liczba stron: 600
Format: 140x205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 978-83-62329-00-7
Wydanie: II
Cena z okładki: 39,90 zł


blog comments powered by Disqus