Alan Moore. Wywiady

patronat gildii
okładka
Autor: Bill Baker
Tłumaczenie: Patryk Balawender

Fascynująca i niezwykle wymagająca podróż po świecie Alana Moore’a, ikony współczesnej kultury.

Amerykański dziennikarz i krytyk komiksowy Bill Baker przeprowadził dwa długie wywiady z autorem takich legendarnych już dzieł, jak Strażnicy, V jak Vendetta, Saga o Potworze z bagien i Prosto z piekła.

W rozmowach z nim Alan Moore opowiada o dzieciństwie, fascynacjach literackich i komiksowych oraz o trudnych relacjach z Hollywood. Zdradza tajniki warsztatu i nie skąpi szczegółów na temat swej twórczości. Przedstawia też własny pogląd na to, czym jest kreatywność - iście magiczny przejaw ludzkiej działalności.

Wywiadom towarzyszą prace polskich artystów, których zaraziły wizje tego jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych magów naszej rzeczywistości.

*  *  *

Pewnego dnia porządni mieszczanie i uczciwi mieszkańcy Northampton spalą Alana na stosie jako czarownika i będzie to wielka strata dla świata.

Neil Gaiman, autor Sandmana, Amerykańskich bogów, Koraliny

Orson Welles komiksu...

Steve Rose, „The Guardian”

Nazywanie tego wolnego ducha najlepszym scenarzystą w historii komiksu jest niedomówieniem.

George Khoury, autor The Extraordinary Works of Alan Moore

Oficjalna strona książki: www.alanmoore.pl

Alan Moore (ur. 1953) – angielski pisarz i autor komiksów. Uznawany jest za jednego z najbardziej oryginalnych twórców w historii tego medium. Swoje pierwsze sukcesy osiągał już na rynku angielskim, pisząc m.in. dla kultowego komiksowego magazynu „2000 A.D.”. Wraz z rozpoczęciem współpracy z DC Comics, wielkim amerykańskim wydawnictwem, Moore stał się znanym na całym świecie autorem. Wśród jego najsłynniejszych dzieł wymienia się m.in. Batman: Zabójczy żart, Saga o Potworze z bagien, V jak Vendetta czy Strażnicy. Dzięki metaforycznym i wielowarstwowym historiom z odniesieniami do aktualnych wydarzeń i problemów, komiksy Moore przyczyniły się do zmiany postrzegania tego medium, stawiając go coraz częściej na równi z innymi dziedzinami, jak literatura czy film.

Grafiki i rysunki towarzyszące wydaniu: Paweł Borkowski ‘FRM’, Paweł Cegłowski, Mateusz Herman, Paweł Janczarek, Tomasz Kaczkowski, Wojciech 'Otecki' Kołacz, Marcin Kuligowski, Ola Mróz i Tomasz Płonka.

Wydawnictwo: Miligram
Miejsce wydania: Wrocław
Wydanie polskie: 11/2010
Liczba stron: 296
Format: 125x175 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-928138-4-2
Wydanie: I
Cena z okładki: 30 zł


blog comments powered by Disqus