Piknik na skraju drogi

okładka
Autor: Arkadij Strugacki, Borys Strugacki
Tłumaczenie: Irena Lewandowska

Powieść braci Strugackich to jedna z najsłynniejszych i najważniejszych książek gatunku science fiction. W 1979 roku na podstawie Pikniku... Andriej Tarkowski nakręcił film STALKER.
Powieść była też inspiracją dla powstania gier: w Polsce w latach 90. pojawiła się gra fabularna, będąca systemem autorskim pod nazwą Stalker, a wiosną tego roku pojawi się na rynku gra komputerowa S.TA.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl.

Strefa Lądowania to teren, który niegdyś stał się obiektem inwazji obcej supercywilizacji. Mimo, że wstęp do strefy jest w zasadzie zakazany, stanowi ona wyzwanie dla pracowników Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Pozaziemskich, a przede wszystkim stalkerów*, którzy z narażeniem życia wyprawiają się tam na zlecenie po cenne znalezisko. Światowy biznes płaci za nie ogromne pieniądze, co wzmaga gorączkowy wyścig poszukiwaczy. Najzagorzalszy z nich, Red Shoehart, przeżywa metamorfozę duchową podczas ostatniej wyprawy...
Strefa kusi. Strefa przyciąga.
Strefa obiecuje nieprzebrane skarby.
Strefa odmienia.

* Po katastrofie w Czarnobylu osoby, które próbowały plądrować okolice czarnobylskiej elektrowni, określane były także mianem stalkerów).

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 3/2007
Tytuł oryginalny: Пикник на обочине
Rok wydania oryginału: 1971
Liczba stron: 176
Format: 140x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7469-488-9
Cena z okładki: 19,90 zł


blog comments powered by Disqus