Preludium do Diuny #2 - Diuna. Ród Harkonnenów

okładka
Autor: Kevin J. Anderson, Brian Herbert
Okładka: Wojciech Siudmak
Ilustrator: Wojciech Siudmak

Autorzy tej książki podejmują wątki z Domu Atrydów wzbogacając uniwersum Diuny o kolejną pozycję, obok której nie można przejść obojętnie.

Trylogia Preludium do Diuny składa się z następujących tomów:

Ród Atrydów
Ród Harkonnenów
Ród Corrinów

Kilkanaście lat po objęciu tronu Szaddam IV Corrino nadal umacnia swą władzę. Pełnymi garściami czerpie melanż z zarządzanej przez Harkonnenów Arrakis, a zarazem naciska na Tleilaxan, którzy na opanowanym Ixie starają się wyprodukować sztuczną przyprawę.

Do największych graczy w galaktyce - Imperatora, Gildii Kosmicznej i KHOAM - dołączają niepostrzeżenie Bene Gesserit. Podsuwając siostry członkom wysokich rodów, w tym samemu Padyszachowi Imperatorowi, gromadzą bezcenne informacje i wpływają na politykę, same zaś kontynuują z uporem swój tajny plan eugeniczny.

Im wszystkim jednak - w tym Leto Atrydzie na spokojnym Kaladanie - zagraża coraz bardziej hrabia Vladimir Harkonnen, chorobliwie ambitny i pragnący zemsty przywódca rodu Harkonnenów.

Fragment:

- To jakiś zautomatyzowany system. Nie wiem nawet, jakie właściwie włączyłem przyciski, ale ta kapsuła potrafi sama wygrzebać się z piachu w mniej niż godzinę. - Pardot Kynes odwrócił się do instrumentów pomiarowych. - Dzięki temu mam czas, by zebrać wszystkie nowe odczyty w jeden pakiet i przekopiować na przenośny dysk...

Liet złapał ojca za ramię i odciągnął od aparatury. Uderzył pięścią w awaryjny przycisk odcinający zasilanie i buczenie silników ucichło. Zdumiony Kynes próbował się sprzeciwić, syn jednak popchnął go w stronę włazu.

- Wychodź, natychmiast! Biegnij najszybciej jak potrafisz w stronę skał!

- Ale...

Nozdrza rozgniewanego Lieta wydęły się z niecierpliwością.

- Dryfy generują pole Holtzmana, tak samo jak tarcze. Wiesz chyba, co się stanie, jeśli włączysz tarczę osobistą na otwartej pustyni?

- Nasze dryfy znów działają? - Kynes zamrugał, po czym jego oczy zabłysły w nagłym zrozumieniu. - Ach! Może pojawić się czerw.

- Czerw zawsze się pojawia! A teraz biegnij!

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 2/2013
Tytuł oryginalny: Dune. House Harkonnen
Rok wydania oryginału: 2000
Liczba stron: 728
Format: 150x225 mm
Oprawa: twarda z obwolutą
ISBN-13: 9788375106633
Wydanie: I
Cena z okładki: 59,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus