Droga do Diuny

okładka
Autor: Brian Herbert, Frank Herbert
Tłumaczenie: Marek Michowski

Książka ta stanowi kompendium wiedzy i zbiór tekstów, a dla świata Herbertowej Diuny jest tym, czym Silmarillion dla Tolkienowego Śródziemia!

Książę zwilżył usta językiem.

- To się nie wydaje możliwe. Nigdy nie słyszałem o czymś takim. Wielu ludzi regularnie przyjmuje melanż. To część naszej diety, Thufir. Musielibyśmy już słyszeć o symptomach głodu narkotycznego. Ja sam obchodziłem się bez przyprawy przez... - Pokręcił głową. - No cóż, ja... Do diabła, Thufir! Wiem, że mogę jej używać albo ją odstawić.

- A możesz, panie?

- Ale ja...

- Czy ktoś, kto może pozwolić sobie na regularne zażywanie melanżu, odstawi go na próbę? - zapytał Hawat. - Nie mówię o przypadkowych ludziach z klasy średniej. Mówię o tych z wyższej, którzy mogą go łatwo zdobyć i znają jego sprawdzone właściwości geriatryczne, o tych, którzy zażywają go codziennie w dużych ilościach w charakterze lekarstwa.

- To by było potworne - powiedział Leto.

- Nie byłby to pierwszy raz, kiedy jakaś wolno działająca trucizna została wprowadzona na rynek pod przykrywką dobra publicznego. Zapraszam cię, panie, do zapoznania się z historią zażywania saturialu, semuty, verity, tytoniu...

Drodze do Diuny Brian Herbert i Kevin J. Anderson rzucają światło na okoliczności powstania i redagowania najwybitniejszych dzieł Franka Herberta - Diuny i Mesjasza Diuny - zamieszczając odnalezione po latach w notatkach pisarza sceny i rozdziały, które zostały usunięte z obu powieści, a także jego korespondencję z wydawcą.

Wielką gratką dla czytelników będzie też bez wątpienia Planeta przyprawy - alternatywna powieść o Diunie napisana przez obu twórców na podstawie szkiców Franka Herberta. Pokazuje ona, jak pierwotnie miała wyglądać Diuna i jak z niewielkiej, pozbawionej rozmachu powieści powstało ostatecznie arcydzieło światowej literatury SF.

Uzupełnieniem tego tomu są opowiadania Briana Herberta i Kevina J. Andersona - Szept kaladańskich mórzPolowanie na HarkonnenówMek do biciaTwarze męczenników i Dziecko morza - osadzone głównie w realiach stworzonej przez nich trylogii `Legendy Diuny`.

Droga do Diuny to książka wyjątkowa i wspaniały prezent dla miłośników twórczości Franka Herberta!

Frank Herbert z pewnością byłby zachwycony i dumny z tej kontynuacji swojej wizji. - Dean Koontz.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 8/2015
Tytuł oryginalny: The Road to Dune
Rok wydania oryginału: 2005
Liczba stron: 496
Format: 155x230 mm
Oprawa: twarda w obwolucie
ISBN-13: 9788378187028
Wydanie: I
Cena z okładki: 54,90 zł


blog comments powered by Disqus