Kroniki Diuny #7 - Łowcy Diuny - Wydanie specjalne z ilustracjami Wojciecha Siudmaka

okładka
Autor: Kevin J. Anderson, Brian Herbert
Tłumaczenie: Andrzej Jankowski

Odkąd Dostojne Matrony zniszczyły Arrakis i niemal wszystkie planety Tleilaxan, galaktyce znowu zagląda w oczy widmo głodu przyprawy. To szansa dla Kapitularza, na którym żyją teraz czerwie, i dla Murbelli, która z uporem tworzy tam nowe zgromadzenie żeńskie. Walki z Dostojnymi Matronami, intrygi podzielonej na frakcje Gildii Kosmicznej oraz podstępny plan nowej generacji maskaradników odwracają jednak nieustannie jej uwagę od najważniejszego niebezpieczeństwa - wroga z zewnątrz.

Zwycięstwo w zbliżającym się Kralizeku zapewnić może tylko Kwisatz Haderach, lecz jego ghola jest na statku, którym Sziena i Duncan Idaho uciekli z Kapitularza. Tymczasem na statek ten nieustannie zarzucają swą sieć diaboliczni łowcy...

*  *  *

 "Frank Herbert byłby z pewnością zachwycony i dumny z tej kontynuacji swojej wizji".

Dean Koontz

Brian Herbert (ur. 1947) to najstarszy syn Franka Herberta, pisarz znany głównie jako kontynuator "Kronik Diuny". Z jego powieści polski czytelnik zna Ród Atrydów, Ród Harkonnenów i Ród Korrinów (wraz z Kevinem J. Andersonem). Jest też autorem biografii Franka Herberta Dreamer of Dune.

Kevin J. Anderson (ur. 1962) zasłynął powieściami osadzonymi w świecie Gwiezdnych wojen i cyklem Z archiwum X. Jego Budowniczowie nieskończoności (wraz z Dougiem Beasonem) byli w roku 1993 nominowani do nagrody Nebula.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 5/2010
Liczba stron: 592
Format: 150x225 mm
Oprawa: twarda z obwolutą
ISBN-13: 978-83-7510-341-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 54,90 zł

Podyskutuj o tej książce na forum!

blog comments powered by Disqus