Kroniki Diuny - Wichry Diuny

okładka
Autor: Kevin J. Anderson, Brian Herbert

Straciwszy ukochaną Chani, matkę swoich dzieci, Paul niespodziewanie porzuca Imperium i odchodzi na pustynię. Władzę przejmuje jego nastoletnia siostra Alia, Zły Duch. Pierwsze miesiące jej panowania to wyjątkowo burzliwy okres - okrucieństwa regentki dorównują najgorszym wydarzeniom Dżihadu Muad'Diba, panoszy się wszechwładny kwizarat, a Imperium rozrywają konflikty wewnętrzne. Chociaż wrogowie Atrydów ciągle knują spiski, Alia stopniowo zraża do siebie matkę i najwierniejszych towarzyszy Paula, do rangi wroga publicznego numer jeden urasta zaś Bronso z Ixa, jego dawny przyjaciel.

*  *  *

"Ten sequel Paula z Diuny to istotny dodatek do chronologii DIUNY i będzie miał wzięcie u miłośników twórczości Herberta".

"Library Journal"

Dom Wydawniczy REBIS wydał oryginalny cykl KRONIKI DIUNY Franka Herberta, na który składają się powieści: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną.

Wydaną przez REBIS trylogię LEGENDY DIUNY Briana Herberta i Kevina J. Andersona tworzą powieści: Dżihad Butleriański, Krucjata przeciw maszynom i Bitwa pod Corrinem.

Powieści Łowcy Diuny i Czerwie Diuny Briana Herberta i Kevina J. Andersona to dwutomowe zwieńczenie legendarnych KRONIK DIUNY Franka Herberta.

BRIAN HERBERT (ur. 1947) to najstarszy syn Franka Herberta, pisarz znany głównie jako kontynuator KRONIK DIUNY. Z jego powieści polski czytelnik zna Ród Atrydów, Ród Harkonnenów i Ród Korrinów (wraz z Kevinem J. Andersonem). Jest też autorem biografii Franka Herberta Dreamer of Dune.

KEVIN J. ANDERSON (ur. 1962) zasłynął powieściami osadzonymi w świecie Gwiezdnych wojen i cyklem Z archiwum X. Jego Budowniczowie nieskończoności (wraz z Dougiem Beasonem) byli w roku 1993 nominowani do nagrody Nebula.

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 10/2011
Tytuł oryginalny: The Winds of Dune
Rok wydania oryginału: 2009
Liczba stron: 502
Format: 155x235 mm
Oprawa: twarda w obwolucie
ISBN-13: 9788375105735
Wydanie: I
Cena z okładki: 55,90 zł

Materiały związane z książką:

Podyskutuj o tej książce na forum!

blog comments powered by Disqus