Sebastian St. Cyr #1 - Czego boją się anioły

patronat gildii
okładka
Autor: C.S. Harris

Opowieść o zbrodni i namiętności, dobrze osadzona w realiach historycznych, napisana przez mistrzynię nagłych zwrotów akcji.

Rok 1911. Król Jerzy III pogrąża się w szaleństwie, a nad możnymi tego świata wisi groźba zamieszek i rewolucji. Wtedy właśnie ktoś odkrywa ciało pięknej, młodej kobiety, która została zgwałcona i okrutnie zmasakrowana na stopniach ołtarza w kościele niedaleko Opactwa Westminsterskiego. Pistolet do pojedynków z wygrawerowanym herbem, zaplątany w zakrwawioną suknię Rachel York i zeznania świadków obciążają winą jedną i tę samą osobę - Sebastiana St. Cyr, wicehrabiego Dewlinu, niezwykłego, młodego arystokratę po ciężkich przeżyciach w czasie wojny z Napoleonem. Gdy w trakcie aresztowania jeden z konstabli zostaje śmiertelnie ranny, Sebastian musi ratować się ucieczką.

Jako uciekinier, Sebastian wykorzystuje doświadczenia zdobyte na wojnie, by rozwikłać zagadkę tajemniczej zbrodni i schwytać prawdziwego mordercę. W podróży po wystawnych, pałacowych salonach Mayfair i mrocznych zaułkach i cmentarzach dzielnicy St. Giles, Sebastian zdobywa niezwykłe grono sojuszników, ulicznika imieniem Tom, irlandzkiego doktora uzależnionego od opium, i piękną, tajemniczą aktorkę o pseudonimie Kat Boleyn. Kilka lat wcześniej Kat złamała serce Sebastiana. Teraz jego życie - lub śmierć - spoczywają w jej rękach.

Wydawnictwo: Red Horse
Miejsce wydania: Lublin
Wydanie polskie: 10/2007
Tytuł oryginalny: Sebastian St. Cyr Mystery: What Angels Fear
Rok wydania oryginału: 2005
Seria wydawnicza: Tajna StrEFA
Liczba stron: 448
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-60504-32-1
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,99 zł


blog comments powered by Disqus