Saga Cienia #4 - Cień olbrzyma

patronat gildii
okładka
Autor: Orson Scott Card
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa

Przeszłość Groszka to walka o przetrwanie. Po raz pierwszy pojawił się na ulicach Rotterdamu - maleńki dzieciak o umyśle daleko przewyższającym wszystkich pozostałych. Wiedział, że nie obroni się siłą - wykorzystał swój taktyczny geniusz, by zyskać akceptację w dziecięcym gangu, a potem zmienić ten gang we wzór sukcesu dla innych. Ucywilizował ich i przeżył. Potem odkryli go werbownicy Szkoły Bojowej.

Ziemia prowadziła wojnę - straszliwą wojnę z tajemniczym obcym najeźdźcą. Wojnę, w której ludzkość była już bliska porażki. Ale wielkie odległości międzygwiezdne dały obrońcom nadzieję - mieli czas, by wyszukiwać militarnych geniuszy, stworzyć z nich niepokonaną siłę wyszkoloną na stacji orbitalnej, znanej jako Szkoła Bojowa. Ta historia zawarta jest w dwóch książkach, podziwianej klasyce Gra Endera i równoległej Cień Endera.

Groszek był najmniejszym uczniem w Szkole Bojowej, został jednak prawą ręką Endera Wiggina. Od tego czasu wyrósł i zyskał znaczenie na Ziemi. Służył Hegemonowi jako strateg i dowódca w straszliwych wojnach, które wybuchły po zwycięstwie Endera nad wrogim imperium atakującym Ziemię. Teraz on i jego żona, Petra, tęsknią za bezpiecznym miejsce, gdzie mogliby stworzyć rodzinę - coś, czego Groszek dotąd nie miał. Na Ziemi nie ma jednak kraju, gdzie nie żyliby jego wrogowie: dawni wrogowie z czasów Jeeshu Endera, nowi wrogowie z wojen na Ziemi. Szukając bezpieczeństwa, Petra i Groszek muszą raz jeszcze podążyć śladem Endera. Muszą pozostawić Ziemię we władzy Hegemona i szukać spokoju wsród gwiazd.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 3/2007
Tytuł oryginalny: Shadow of the Giant
Wydawca oryginalny: Tor Books
Rok wydania oryginału: marzec 2005
Format: 140x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 83-7469-471-8
ISBN-13: 9788374694711
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,90 zł


blog comments powered by Disqus