Dary Anioła #5 - Miasto zagubionych dusz

patronat gildii
okładka
Autor: Cassandra Clare
Tłumaczenie: Anna Reszka

Jace jest teraz sługą zła, związanym na wieczność z Sebastianem. Tylko mała grupka Nocnych Łowców wierzy, że można go uratować. Żeby to zrobić, muszą zbuntować się przeciwko Clave. I muszą działać bez Clary. Bo Clary rozgrywa niebezpieczną grę zupełnie sama. Ceną przegranej jest nie tylko jej własne życie, ale również dusza Jace’a. Clary jest gotowa zrobić dla niego wszystko, ale czy nadal może mu ufać? I czy on jest naprawdę stracony? Jaka cena jest zbyt wysoka, nawet za miłość?

Cassandra Clare jest Amerykanką, która urodziła się w Teheranie i większość dzieciństwa spędziła, podróżując z rodziną po całym świecie, włączając w to wędrówkę po Himalajach, kiedy miała niespełna rok i podróżowała w nosidełku na plecach ojca. Przed ukończeniem dziesiątego roku życia mieszkała we Francji, Anglii i Szwajcarii. Ponieważ jej rodzice dużo podróżowali, szybko zaprzyjaźniła się z książkami i zawsze miała jakąś ze sobą. Jej ulubionymi są książki sióstr Brontë, "Opowieści z Narnii", Tolkien, "Prydain Chronicles" Lloyda Alexandra, seria Susan Cooper "Ciemność rusza do boju". Szkołę średnią ukończyła w Los Angeles. Wtedy dla rozrywki zaczęła pisać opowiadania, m.in. powieść Piękna Kasandra opartą na opowiadaniu Jane Austen, z której później zaczerpnęła swój literacki pseudonim.

Po ukończeniu koledżu mieszkała w Los Angeles i Nowym Jorku, gdzie pracowała w różnych periodykach, m.in. w tabloidach, w których zdawała relacje z podróży Brada i Angeliny oraz pisała o garderobie Britney Spears. Cassandra Clare zaczęła pisać Miasto Kości w 2004 roku zainspirowana miejskim krajobrazem Manhattanu i Nowego Jorku, jej ulubionego miasta. Od 2006 roku w pełni poświęciła się pisaniu książek i ma nadzieje nigdy więcej nie pisać o Paris Hilton. Pierwszym wydanym w druku dziełem Cassandry było opowiadanie Poradnik dla dziewcząt, jak pokonać Mrocznego Pana, które znalazło się w antologii humorystycznych opowiadań fantasy. Cassandra Clare nienawidzi pisać w domu, ponieważ rozpraszają ją telewizyjne reality show oraz jej dwa koty. Najchętniej pisze w kawiarniach i restauracjach. Lubi pracować w towarzystwie przyjaciół, którzy pilnują, by dotrzymała terminów.

Wydawnictwo: Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 11/2012
Tytuł oryginalny: Mortal Instruments: City of Lost Souls
Rok wydania oryginału: 2012
Liczba stron: 556
Format: 165x230 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788374802758
Wydanie: I
Cena z okładki: 39 zł


blog comments powered by Disqus