Sookie Stackhouse - Dotyk martwych

okładka
Autor: Charlaine Harris
Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec, Wojciech Szypuła

Charlaine Harris na nowo definiuje i ożywia świat istot nadnaturalnych - w cyklu bestsellerowych powieści o wampirach z Południa, których główną bohaterką jest kelnerka-telepatka Sookie Stackhouse.

A oto wszystkie opowiadania o Sookie, pierwszy raz zebrane w jednym tomie.

  • We Wróżkowym pyle telepatyczny talent Sookie przydaje się do odkrycia tajemnicy morderstwa jednej z wróżek-trojaczków.
  • Noc Drakuli ma być wprawdzie upamiętnieniem narodzin Księcia Ciemności, ale to Sookie dostaje z tej okazji smakowicie wyglądający prezent.
  • Wiadomość o śmierci kuzynki jest dla Sookie wstrząsająca, a  wieść o tym, że kuzynka była wampirzycą i zginęła przebita kołkiem, dosłownie odbiera jej mowę - w Krótkiej odpowiedzi.
  • Kiedy Sookie sprzymierza się z zaprzyjaźnioną wiedźmą, Amelią, żeby odkryć, komu zalazł za skórę najlepszy agent ubezpieczeniowy w Bon Temps, obie mają Fart.
  • W Prezencie Sookie zmaga się w samotności ze świąteczną chandrą - ale tylko do momentu niespodziewanego spotkania z kimś, kto ma o wiele większe problemy niż samotność. 

Sookie - obdarzona urokiem mieszkanki amerykańskiego Południa i zmagająca się z tysiącem głosów w głowie - szybko staje się ulubienicą wszystkich gości baru i katalizatorem nadprzyrodzonych wydarzeń w świecie, który jest dziwny i niesamowity, a zarazem prawdopodobny.

Wydawnictwo: Nowa Proza
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 9/2011
Tytuł oryginalny: Sookie Stackhouse: A Touch of Dead
Rok wydania oryginału: 2009
Liczba stron: 200
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788375340532
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,99 zł


blog comments powered by Disqus