Obłęd serca

patronat gildii
okładka
Autor: Chelsea Cain
Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz

Archie Sheridan przez blisko dziesięć lat ścigał seryjnego mordercę, którego z powodu wyrafinowanych tortur, jakim poddawał swoje ofiary, zwano Wirtuozem. Wreszcie Archie na własnej skórze poczuł skalpel pięknej Gretchen Lowell, bo to ona właśnie okazała się nieuchwytnym monstrum zbrodni. Archie wprawdzie uszedł z życiem, ale jest wrakiem człowieka. Żyje na prochach, porzucił rodzinę, a przede wszystkim pozostaje w chorej relacji ze swą oprawczynią, którą regularnie odwiedza w więzieniu.

Tymczasem w mieście pojawia się inny seryjny morderca. Gdy ginie kolejna nastolatka, Archie po dwuletniej rekonwalescencji postanawia wrócić do pracy. Towarzyszy mu Susan, młoda dziennikarka, mająca napisać serię artykułów o nim i prowadzonym aktualnie śledztwie. Okazuje się, że korzenie tej zbrodni sięgają głęboko w przeszłość ich obojga.

*  *  *

Gretchen Lowell to najbardziej fascynująca i oryginalna postać seryjnego mordercy od czasów Hannibala Lectera.

Chuck Palahniuk

W "Obłędzie serca" jest wszystko, co potrzeba: torturowany glina, osobliwa, nieznająca strachu bohaterka i chyba najbardziej przerażający seryjny morderca, jakiego kiedykolwiek wymyślono. Ta książka uzależnia!

Tess Gerritsen

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 3/2008
Tytuł oryginalny: Heartsick
Rok wydania oryginału: 2007
Liczba stron: 344
Format: 140x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7469-714-9
Wydanie: I
Cena z okładki: 32 zł


blog comments powered by Disqus