Album filmowy. Przygody TinTina

okładka
Autor: Chris Guise

Jedyna książka odsłaniająca kulisy powstawania najnowszego filmu Stevena Spielberga i Petera Jacksona – na dwa tygodnie przed polską premierą. Przygody Tintina już okrzyknięto największym wydarzeniem filmowym 2011 roku

Długo oczekiwany film wyreżyserowany przez Stevena Spielberga i wyprodukowany przez twórcę Władcy Pierścieni Petera Jacksona – w stylu Indiany Jonesa, w technologii zastosowanej w Avatarze – w polskich kinach 4 listopada.
 
Tintin to bohater legendarnego belgijskiego komiksu – najsłynniejszego europejskiego komiksu XX wieku, wydanego do dziś w 230 milionach egzemplarzy i przełożonego na ponad 70 języków.
 
Stworzony w 1929 roku przez belgijskiego rysownika Hergégo młody reporter-podróżnik stał się ulubieńcem kolejnych pokoleń miłośników komiksu na całym świecie. Teraz najwięksi twórcy kina przenoszą jego przygody na ekran.
 
Album filmowy. Przygody Tintina ujawnia niewiarygodne szczegóły pracy nad filmem oraz projekty komputerowe i efekty specjalne stworzone przez Weta Digital, wielokrotnie nagradzaną Oscarami fi rmę zajmującą się cyfrowymi efektami wizualnymi, twórcę takich przebojów jak Avatar, Władca Pierścieni czy Kroniki Narnii.
Projekt książki stworzyli ci sami artyści z Weta, którzy przenieśli oryginalny komiks na duży ekran.
Wydawnictwo: Amber
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 10/2011
Liczba stron: 200
Format: 305x240 mm
Oprawa: miekka
ISBN-13: 9788324140688
Wydanie: I
Cena z okładki: 37,80 zł


blog comments powered by Disqus