Dziedzictwo #4 - Dziedzictwo. Tom 1 (twarda oprawa)

okładka
Autor: Christopher Paolini
Tłumaczenie: Paulina Braiter

Najgłośniejszy światowy megabestseller od 2003 roku. Od sierpnia 2003 roku nieprzerwanie na szczycie list bestsellerów.

Eragon - bohater Paoliniego, młody wiejski chłopak znajduje niebieski kamień i przynosi go do domu. Zanim udaje mu się sprzedać go handlarzowi, z "kamienia" wykluwa się szafirowy smok, Saphira. Smoka próbuje ukraść zły Urgals, który brutalnie morduje wuja Eragona. Chłopcu i smoczycy w ostatniej chwili udaje się uciec. Od tej chwili Eragon poprzysięga zemstę mordercy wuja i wyrusza na wyprawę, by uratować świat i stać się ostatnim legendarnym Jeźdźcem Smoków.

Eragon jest związany z Saphirą magiczną mocą, psychiczną więzią, która wzmacnia ich wzajemną siłę, lecz jest trochę... nieprzewidywalna. Król krainy, w której rozgrywa się akcja - Alagaesii - jest także Jeźdźcem, zaprzedał się jednak ciemnej mocy...

W książce znajdujemy wszystko co niezbędne dla nowej generacji fantasy: wspaniałe walki, historyczne bronie, tajemniczy spisek i... kobieta elf, która pojawia się w snach Eragona. Czy Eragon pokona złego króla i zostanie Jeźdźcem Smoków, czy ulegnie ciemnej mocy? Odpowiedź poznamy w Dziedzictwie.

Wydawnictwo: Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 11/2011
Tytuł oryginalny: Inheritance
Rok wydania oryginału: 2011
Liczba stron: 400
Format: 135x205 mm
Oprawa: twarda
ISBN-13: 9788374802321
Wydanie: I
Cena z okładki: 14,99 zł


blog comments powered by Disqus