Nadchodzi czas Eragona


Kim jest Eragon? Na to pytanie znają odpowiedź już miliony czytelników. Ogromny sukces książki napisanej przez 15-latka odbił się echem na całym świecie. Christopher Paolini, chłopak z Montany, który nigdy nie uczęszczał do szkoły napisał książkę, która zachwyciła zarówno jego rówieśników jak i starsze pokolenie odbiorców.

Mimo, że Christopher nie chodził do szkoły, nie jest analfabetą. Czas jaki spędziłby w szkole przeznaczył na przeczytanie ponad 4 tysięcy książek i w wieku 17 lat ukończył grube na 700 stron tomisko "Eragon". Dzisiaj jako 20-latek ma koncie miliony sprzedanych egzemplarzy.

Eragon jest 15-letnim chłopcem, który pewnego dnia podczas pogoni za jeleniem znajduje w lesie niezwykły, błękitny kamień. Wkrótce nadchodzi zima, lecz do jego wioski nie przybywają handlarze z towarami. Wkrótce okazuje się, że nad krajem zawisła wojna. Urgalowie i Vardenowie zawiązali sojusz przeciwko imperium króla Galabatorixa, któremu marzą się rządy nad całym krajem. Galbatorix był kiedyś sławnym Jeźdźcem Smoków - członkiem elitarnego zakonu rycerskiego stojącego na straży sprawiedliwości i honoru, ale po utracie swojego smoka oszalał. Uciekając przed wysłannikami Galbatorixa, Eragon wyrusza w długa podróż, podczas której przeżyje wojenne przygody i odkryje swoje pochodzenie. Podobnie jak "Władca pierścieni" tak i "Dziedzictwo" będzie się składać z 3 tomów.

Uważam się za szczęściarza - mówi Christopher - Czasami mam wrażenie, że żyję w jednej z moich fantastycznych opowieści. A zaraz potem idę zmywać naczynia. Wtedy dochodzę do wniosku, że jednak jestem tą samą osobą co kiedyś, być może nieco bardziej doświadczoną, lecz zafascynowaną pisarstwem w równym stopniu co w chwili, gdy zaczynałem pisać "Eragona".

Prawdziwa historia "Eragona" zaczęła się dużo wcześniej, gdy mały Christopher wybrał się do biblioteki publicznej w swoim miasteczku Anchorage na Alasce. Ta wizyta zadecydowała o jego przyszłości. Kiedy dzieci wkroczyły w wiek szkolny rodzice nie chcąc ograniczać ich kreatywności i wyobraźni zdecydowali się na uczenie w domu -tzw. homeschooling. Nauka w domu pozwoliła mi - mówi Paolini - uczyć się własnym rytmem i zgłębiać te kwestie, które mnie najbardziej interesowały. Zanim Christopher ukończył pierwszą wersję "Eragona" minęły długie tygodnie, pełne ciężkiej pracy. Dopiero w wieku 17 lat Paolini dysponował 3 wersją książki, którą rodzice zdecydowali się wydać we własnym wydawnictwie. Od tamtej pory o "Eragonie" zrobiło się głośno, najpierw w Stanach Zjednoczonych a teraz na całym świecie.

W Polsce premiera "Eragona"  w styczniu 2005!

Dziedzictwo #1 - Eragon

Autor: Christopher Paolini
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Wydawnictwo: Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 1/2005
Tytuł oryginalny: Inheritance: Eragon
Rok wydania oryginału: 2002
Liczba stron: 504
Format: 135x205 mm
ISBN: 83-89004-86-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 32 złblog comments powered by Disqus