Drozdy #2 - Posłaniec śmierci

okładka
Autor: Chuck Wendig
Tłumaczenie: Miłosz Urban

Ciąg dalszy losów Miriam Black, bohaterki powieści Drozdy. Dotyk przeznaczenia. Niezwykle udane połączenie thrillera z kryminałem i urban fantasy. Wartka akcja, doskonałe dialogi, brutalna przemoc oraz czarny humor tworzą całość, która na długo zapada w pamięć.

Miriam próbuje. Naprawdę bardzo się stara, ale ta cała sielanka, stateczne życie z Louisem, po prostu nie działa. Od roku mieszkają na Long Beach w zaniedbanym domu wielkości przyczepy kampingowej. Dziewczyna pracuje w sklepie spożywczym jako kasjerka, a on nadal spędza większość czasu w ciężarówce. Nie jest dobrze.

Swoje zdolności parapsychiczne - widzi, kiedy i jak ktoś umrze - Miriam utrzymuje w ryzach, jak tornado zamknięte w małej butelce. Zdaje sobie jednak sprawę, że musi nadejść dzień, który zmieni wszystko, w którym będzie musiała znowu stanąć twarzą w twarz ze strachem, śmiercią i przeznaczeniem. Ten dzień w końcu nadchodzi.

*  *  *

Do najwiekszych zalet tej powieści bez wątpienia należy zaliczyć autentyczne, doskonale naszkicowane postaci.

SFBook.com

Rewelacyjnie napisana książka, bez zbędnej gadaniny, bez niepotrzebnych słów. Akcja, akcja i jeszcze raz akcja!

Fantasy Nibbles

Książka Chucka Wendiga potrafi zwyczajnie wciągnąć i gdy "złapie" już czytelnika, trzyma go w napięciu do ostatnich stron.

Jakub Nowak, Gildia.pl

Chuck Wendig jest mężem, ojcem i właścicielem dwóch psów, a także pisarzem, scenarzystą i autorem gier RPG (współpracował m. in. z White Wolf Game Studios). Na łamach "The Escapist" dzielił się z czytelnikami swoimi przemyśleniami na temat gier i całej popkultury.

Dużo pisze (niektórzy twierdzą, że za dużo). W 2012 roku ukazała się jego debiutancka powieść Drozdy. Dotyk przeznaczenia. Można go spotkać na stronie terribleminds.com, gdzie udziela porad dotyczących pisania i publikuje krótkie opowiadania. Mieszka i pracuje w lasach Pennsyltucky, gdzie zaszył się z rodziną i swoimi zwierzakami.

Wydawnictwo: Akurat
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 6/2013
Tytuł oryginalny: Miriam Black: Mockingbird
Rok wydania oryginału: 2012
Format: 130x205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 978-83-7758-343-2
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,99 złblog comments powered by Disqus