Fight club (audiobook)

okładka
Autor: Chuck Palahniuk
Tłumaczenie: Lech Jęczmyk
Lektor: Borys Szyc

Głośna powieść Chucka Palahniuka w intrygującej interpretacji Borysa Szyca. Fight Club to literacki debiut autora Udław się i Potępionych, okrzyknięty przez krytyków najbardziej punkowym tekstem przełomu wieków.

Fight Club reprezentuje głos pokolenia – to opowieść o młodych znudzonych korporacyjną karierą i jednorazowymi znajomościami mężczyznach, którzy zrobią wszystko, żeby nadać swojemu życiu nawet namiastkę sensu. Bezimienny bohater książki tłamsi nie dające mu zasnąć lęki za pomocą zestawów mebli z Ikei. Regularnie uczęszcza na grupy wsparcia dla śmiertelnie chorych. Marzy o tym, żeby choć na chwilę wyrwać się z emocjonalnego otępienia. Kiedy w końcu spotyka Tylera Durdena, zbuntowanego geniusza, kinooperatora i kelnera-sabotażystę, porzuca stworzoną przez siebie iluzję porządku, by na dobre zadomowić się w anarchistycznym chaosie. Razem z Tylerem zakłada klub walki i skupia wokół siebie innych, im podobnych. Jednak klub walki to tylko pierwszy etap pewnej misji. Jakiej? "Pierwsza zasada klubu walki to nie rozmawiać o klubie walki."

*  *  *

Jedna z najbardziej politycznie niepoprawnych powieści w historii literatury.

Piotr Kofta

Książki [Palahniuka] są jak ładunek wybuchowy podłożony pod współczesną cywilizację, opakowany dla niepoznaki w popkulturowe fatałaszki.

Justyna Sobolewska

Anarchizm doskonały.

Łukasz Orbitowski

Sepe dla Niebieskiej Studni

Wydawnictwo: Niebieska Studnia
Wydanie polskie: 2/2012
Tytuł oryginalny: Fight Club
Rok wydania oryginału: 1996
Nośnik: 1 CD mp3
Czas trwania: 5 godz. 35 min.
ISBN-13: 9788360979242
Cena z okładki: 29,90 zł


blog comments powered by Disqus