Rant

okładka
Autor: Chuck Palahniuk
Tłumaczenie: Elżbieta Gałązka-Salamon

Chuck Palahniuk odświeża konwencję futurystycznej antyutopii, budując doskonałą satyrę na współczesne społeczeństwo i jego pogoń za sztucznie stymulowanymi doznaniami. Doznaniami, które sprzedają nam wszyscy, począwszy od wydawców, przez dziennikarzy, pisarzy, muzyków i wytwórnie filmowe.
Tym razem Palahniuk bawi się formą dokumentu złożonego z przeplatających się ze sobą relacji przyjaciół, wrogów, sąsiadów i krewnych, a także wszystkich tych, którzy kiedykolwiek mieli do czynienia z Busterem „Rantem” Caseyem. Zebrani na kształt greckiego chóru wspominają jego burzliwe życie i próbują zrozumieć, co się właściwie stało.
„Rant” to zwariowany collage z elementów współczesnej popkultury, w którym sąsiadują ze sobą usilne pragnienie autentyczności oraz największe seksualne perwersje. Gorzkie obrazy amerykańskiej prowincji zestawione są z opisami współczesnej metropolii i jej półświatka. W zaplątanej fabule „Ranta” ważną rolę odgrywa epidemia wścieklizny, szybkie samochody oraz... podróże w czasie.

Wydawnictwo: Niebieska Studnia
Wydanie polskie: 8/2012
Liczba stron: 360
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788360979259
Cena z okładki: 36 zł


blog comments powered by Disqus