Dlaczego kobiety uprawiają seks. Motywacje seksualne - od przygody po zemstę

okładka
Autor: David M. Buss, Cindy M. Meston
Tłumaczenie: Agnieszka Nowak

Czy kobiety uprawiają seks tylko po to, by wyrazić miłość do partnera, doświadczyć przyjemności albo wydać na świat potomstwo? Kiedy psycholog kliniczna Cindy M. Meston i psycholog ewolucyjny David M. Buss - oboje z Uniwersytetu Stanu Teksas w Austin - połączyli siły, aby zgłębić kobiece motywy seksualne, dokonali odkryć, które zdumiały ich samych.

Opierając się na swoich pionierskich badaniach nad reakcjami fizjologicznymi i emocjami ukształtowanymi w toku ewolucji, a także na wynikach badania ankietowego przeprowadzonego wśród ponad tysiąca kobiet - wyłącznie dla potrzeb tej książki - Meston i Buss odkrywają motywy tkwiące u podłoża decyzji seksualnych podejmowanych przez kobiety.

Przytaczając wypowiedzi kobiet i odwołując się do wyników licznych badań empirycznych, autorzy zgłębiają wykorzystywanie seksu jako taktyki obrony przed niewiernością partnera, jako sposobu na osiągnięcie wyższego statusu społecznego, jako towaru wymiennego, a nawet jako lekarstwa na migrenę. Meston i Buss przedstawiają odkrywczą analizę głęboko zakorzenionych mechanizmów psychicznych i biologicznych, które popychają kobiety do uprawiania seksu - czasami w poszukiwaniu przyjemności, a czasami z mroczniejszych, bardziej niepokojących powodów, których kobieta może sobie do końca nie uświadamiać.

"Dlaczego kobiety uprawiają seks?" to wnikliwe studium kobiecej seksualności. Książka ta pomoże każdej kobiecie (i jej partnerowi) zrozumieć swój stosunek do seksu i do własnej seksualności.

Wydawnictwo: Smak słowa
Wydanie polskie: 10/2010
Tytuł oryginalny: Why woman have sex. Understanding Sexual Motivations - from Adventure to Revenge
Seria wydawnicza: Mistrzowie Psychologii
Liczba stron: 296
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 9788392823476
Cena z okładki: 49 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus