Andrea Cremer

Autor: Girwan

zdjęcie

 

Andrea Cremer miała dzieciństwo pobudzające wyobraźnię. Puszczała wodze fantazji, wędrując po lasach i wśród jezior malowniczego północnego Wisconsin. Pilnie uczyła się, aż zabrakło szkół, do których mogłaby chodzić. Skończyła więc edukację jako doktor historii, specjalizująca się w historii nowożytnej. Ale zawsze fascynowały ją czary i walka.
 
Obecnie mieszka z mężem (oraz mopsem, border collie i papugą) w Minnesocie i wykłada w college’u.
Jako fanka Christine Feehan uwielbia romanse paranormalne. W swoim debiutanckim Cieniu Nocy wykreowała niezwykle ciekawy i bogaty świat klanów i zależności, i powołała do życia oryginalnych skomplikowanych bohaterów. Wypełniona akcją i suspensem powieść rozpoczyna serię, do której prawa kupili wydawcy po burzliwych aukcjach w 20 krajach. Cień Nocy został ogłoszony  na portalach czytelniczych w USA najlepsza książka młodzieżową 2010.
Dewizą autorki jest „mniej znaczy więcej”. Potrafi stworzyć najwyższe napięcie erotyczne samym spojrzeniem, gestem, delikatnym muśnięciem warg. Dlatego jej opowieść - zmysłowa, a nie dosłowna - mistrzowsko balansuje na cienkiej granicy pomiędzy namiętnością a seksem.

Bibliografia:blog comments powered by Disqus