Dagger and the Coin #1 - Smocza droga

okładka
Autor: Daniel Abraham

Wszystkie drogi prowadzą do wojny...

Marcus dni bohaterstwa ma już za sobą. Zbyt dobrze wie, że nawet mała wojenka będzie oznaczać czyjąś śmierć. Gdy jego ludzie zostają wcieleni do przegranej armii, uniknięcie walki, w której nie chce brać udziału, będzie wymagało powzięcia niecodziennych kroków.

Cithrin to sierota, będąca pod opieką banku. Jej praca polega na szmuglowaniu bogactw przez strefę wojny, tak, aby złoto nie dostało się w ręce żadnej ze stron. Ale choć dziewczyna zna tajniki handlu od podszewki, to strategie handlowe nie uchronią jej przed wrogimi mieczami.

Gedera, jedynego spadkobiercę szlachetnego rodu, filozofia interesuje bardziej niż wojna. Będąc marnym żołnierzem, staje się jedynie pionkiem w grze. Jednak nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaką rolę przyjdzie mu odegrać.

Spadające kamyki mogą wywołać lawinę. Waśń pomiędzy Wolnymi Miastami a Rozdartym Tronem wymyka się spod kontroli. Z pomroków historii wyłania się nowy gracz, podsycając płomienie, które sprowadzą cały region na smoczą drogę - drogę prowadzącą ku wojnie.

Wydawnictwo: Ars Machina
Miejsce wydania: Lublin
Wydanie polskie: 4/2012
Tytuł oryginalny: Dagger and the Coin: The Dragon's Path
Rok wydania oryginału: 2011
Liczba stron: 576
Format: 130x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788393231997
Wydanie: I
Cena z okładki: 44,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus