Dariusz Domagalski


zdjęcie

Urodzony w 1972 roku w Gdyni, obecnie mieszkający w Gdańsku - wiking nie mogący żyć bez morza i wiatru. Nad stan berserka przedkłada jednak buddyjski spokój. Typowa zodiakalna waga, dążąca do taoistycznej równowagi.  Z wykształcenia tokarz, elektryk, elektronik, automatyk, specjalista do spraw marketingu i systemów zarządzania jakością.

Pasjonat historii, szczególnie okresu średniowiecza i starożytności. Pisał od dzieciństwa, jednak nie przypuszczał, że zadebiutuje jako scenarzysta komiksów o przygodach jarla i jego hirdu nieokrzesanych wikingów.

Pierwsze publikowane opowiadania to humoreski o dzielnych marynarzach polskiej floty wojennej z ORP "Dzik",  drukowane w "Science Fiction Fantasy & Horror". Ma na koncie również teksty w poważniejszym tonie, w tym mini-powieść z gatunku hard s.f. Silentium Universi.

W kwietniu 2009 roku ukazało się opowiadanie Ognie na wzgórzach będące prologiem do cyklu powieściowego, który ukaże się nakładem Fabryki Słów. Wydarzenia w nim opisane, obejmują okres wielkiej wojny z Zakonem Krzyżackim (1409-1411), gdzie historia przyprawiona jest elementami mistycyzmu.


Bibliografia:blog comments powered by Disqus