Opinie o książce "Miasto Słońca"

Autor: materiały prasowe
1 marca 2009

Miasto SłońcaMiasto Słońca to jeden z najlepiej recenzowanych tytułów na rynku kryminałów w ostatnich latach. Poczynając od opiniotwórczych pism branżowych jak "Publishers Weekly" (recenzja z gwiazdką) czy "Kirkus Review" po najbardziej znane magazyny jak "USA Today", "Washington Post", "New York Daily News". Do tych opinii dołączyli się również najbardziej znani autorzy powieści sensacyjnych, którzy obdarzyli tę powieść swoją rekomendacją.

Poniżej prezentujemy wybrane recenzje i pochwały dla książki Miasto Słońca.

Pochwały od innych autorów:

"Oto czego należy się spodziewać czytając "Miasto Słońca": bezlitosnego napięcia, które nie wypuści was ze swego uścisku, oraz bohaterów, którzy są tak niesamowicie prawdziwi, że zapomnicie, że to fikcja. Powieść Davida Leviena jest nastrojowa, intrygująca i wyjątkowa."

Harlan Coben, autor bestsellerów, m.in. W głębi lasu, Nie mów nikomu

"Miasto Słońca" jest jedną z najlepszych książek, jaką czytałem od lat. Fascynująca nie jest słowem, które oddaje jej charakter. Pochłaniająca bez reszty jest bliższe prawdy. Trzymająca w napięciu, błyskawiczna wycieczka do mrocznej części miasta, po której przez długi czas nie będziecie się w stanie otrząsnąć. Świetna lektura!"

Christopher Reich, autor bestsellerów, m.in. Kodeks zdrady

"Miasto Słońca" jest jedną z najtwardszych, trzymających w żelaznym uścisku oraz najbardziej wiarygodnych powieści, na jaką kiedykolwiek trafiłem. Jeśli David Levien popełnił jakiś błąd, to byłem zbyt oczarowany by to dostrzec."

Lincoln Child, autor bestsellerów, m.in. Głębia

"Miasto słońca" jest twarde, podłe, piękne, wzruszające - olśniewająca powieść. Dzięki tej książce David Levien wstąpił w szereg najlepszych pisarzy tego gatunku. Elvis Cole i Joe Pike byliby dumni mogąc nazywać byłego glinę Franka Behra swoim przyjacielem."

Robert Crais, autor bestsellerów, m.in Strażnik

Pochwały dla edycji amerykańskiej:

"Trzymająca w napięciu powieść, która stawia zwykłych ludzi w niezwykłych sytuacjach, w których, być może po raz pierwszy w życiu, muszą odegrać rolę bohatera i władcy swego losu."

"USA Today"

"Pierwszy thriller Davida Leviena "Miasto Słońca" sprawia wiele kłopotów. Po pierwsze, ciężko jest się oderwać od tej książki i powrócić do codzienności. Podczas czytania, należy także co jakiś czas brać głębokie, uspokajające wdechy."

"New York Daily News"

"Przepełniona czystą intensywnością... złożona i rozdzierająca serce. Fani Harry'ego Boscha Michaela Connelly będą szczególnie zachwyceni."

"Publishers Weekly"

"Jeśli szukacie twardej, wypełnionej akcją książki, która powali was na kolana, to właśnie znaleźliście coś dla siebie. David Levien, współtwórca scenariusza filmów "Ocean's Thirteen" i "Ława przysięgłych", przedstawia "Miasto Słońca" - zagadkową opowieść o szokującym porwaniu, desperacji rodziców i mrocznej stronie przedmieść. Powieść najintensywniejsza z możliwych."

"The Free Lance-Star"

"Nowa, zadziwiająca powieść kryminalna."

"Dayton Daily News"

"Niezwykle mocno chwyta czytelnika za gardło i nie puszcza aż do samego końca."

"Kirkus Review"

Pochwały dla edycji brytyjskiej:

" Największą zaletą tego pomysłowego i niezwykle dopracowanego thrillera jest to, iż jest dobrze napisaną książką, a nie jedynie zamaskowanym czytadłem, która spełnia złożone
w niej oczekiwania oraz zapewnia niespodziewaną, solidną dawkę emocji."

"Guardian"

" Wspaniała... nie mogę się doczekać kolejnej."

"Independent on Sunday"

"Zachwycająca... Levien w niesamowity sposób potrafi budować napięcie rodziców wewnątrz niespodziewanych zwrotów szybkiej i złożonej fabuły."

"Mirror"

"Idealna, współczesna powieść "noir"."

"Sunday Express"

Miasto Słońca

Autor: David Levien
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Wydanie polskie: 2/2009
Tytuł oryginalny: Frank Behr: City of the Sun
Rok wydania oryginału: 2008
Liczba stron: 380
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 978-83-61386-00-1
Wydanie: I
Cena z okładki: 32,00 zł


blog comments powered by Disqus