Depresja?

okładka
Autor: David Althaus, Ulrich Hegerl, Holger Reiners
Tłumaczenie: Jagoda Kurkiewicz-Laskowska

Na 111 pytań odpowiada dwóch specjalistów oraz osoba dotknięta depresją

Czy człowiek czuje, że ma depresję? Czy depresja jest chorobą ciała czy duszy? Czy istnieje związek między depresją a samobójstwem?

Czy po depresji pozostają blizny?

Depresja jako jednostka chorobowa znalazła się w centrum publicznej uwagi stosunkowo niedawno - przez długi czas lekceważono tę chorobę i jej zgubne następstwa. Pora już przełamać opór osób cierpiących na depresję i ich bliskich przed szukaniem pomocy psychiatrycznej lub psychoterapeutycznej.

Czas oswoić chorobę.

Książka niemieckich autorów ma za zadanie pogłębienie tolerancji dla depresji. Wyjaśnia też najważniejsze kwestie związane z samym procesem leczenia, począwszy od objawów klinicznych choroby, poprzez omówienie osobowości chorego na depresję, psychoterapii, wzajemnego stosunku pacjenta i terapeuty, alternatywnych metod leczenia, a także postępowania z chorym na depresję, aż do przedstawienia następstw terapii, czyli życia po depresji. Niewątpliwą zaletą tej książki, napisanej w postaci odpowiedzi na 111 pytań, jest - według profesora Janusza Rybakowskiego - "oryginalność respondentów", która "polega tutaj na trójgłosie psychiatry, psychologa i pacjenta z doświadczeniem tej choroby".

Wydawnictwo: Media Rodzina
Wydanie polskie: 2008
Format: 145 x 205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7278-268-7
Cena z okładki: 25 zł


blog comments powered by Disqus