Pieśń Reginy

patronat gildii
okładka
Autor: David Eddings, Leigh Eddings
Tłumaczenie: Agnieszka Barbara Ciepłowska

Bliźniaczki Regina i Renata były identyczne, nawet matka nie potrafiła ich odróżnić. Rozmawiały ze sobą we własnym, sekretnym języku. Pewnego dnia doszło do tragedii: jedna z bliźniaczek padła ofiarą bestialskiej zbrodni. Druga doznała ogromnego wstrząsu, całkowicie zamknęła się w sobie. Ponieważ bliźnięta jednojajowe mają identyczne DNA, nie udało się określić, która z dziewcząt została zamordowana. Rodzice uznali, że przeżyła Renata. Zmuszeni byli oddać ją do zakładu psychiatrycznego, gdzie dziewczyna egzystowała w nieświadomości, nie kontaktując się ze światem. Dopiero gdy z wizytą pojawił się Mark, przyjaciel rodziny, po raz pierwszy powiedziała zrozumiałe słowa.

Wyszło na jaw, że nie pozostały jej żadne inne wspomnienia. Z wolna aklimatyzowała się w świecie na nowo, ciągle jednak daleko jej było do zdrowia psychicznego. Dręczyły ją coraz gorsze koszmary nocne, napady histerii oraz depresji.

Tymczasem w Seattle pojawił się seryjny morderca, a Mark z przerażeniem zauważył, że morderstwa pokrywają się z atakami dziwacznego zachowania Renaty. Czy dziewczyna jest morderczynią? Zdecydowany sprawdzić straszne podejrzenia, zaczaił się przed jej domem. Niestety, nocne czuwanie nie rozwiało jego obaw. W jedną z mroźnych zimowych nocy stał się świadkiem przerażającego czynu, którego obraz będzie go prześladował do końca życia.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 8/2003
Tytuł oryginalny: Regina's Song
Rok wydania oryginału: 2002
Seria wydawnicza: Fantastyka
Liczba stron: 384
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 83-7337-442-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 4,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus