Schronienie #2 - Schizmą Rozdarci

okładka
Autor: David Weber
Tłumaczenie: Robert J. Szmidt

W ciągu dziewięciu wieków od założenia nowego świata Kościół Boga Oczekiwanego stał się jedynym strażnikiem ludzkich dusz. Rządzi żelazną ręką planetą zwaną Schronieniem. Inkwizycja z kolei ma zadanie tłumić wszelką krytykę w zarodku, co czyni skutecznie, odkąd krytykę Kościoła ogłoszono grzechem śmiertelnym.

Dochodzi jednak do sytuacji gdy Grupa Czworga – ludzie, którzy uzurpują sobie przewodzenie Świątyni – napotyka opór. Wyspiarskie królestwo Charisu nie uznaje ich władzy. Kościół Charisu nie ma zamiaru dłużej znosić przypadków nadużywania władzy i radosnego skazywania całych narodów na zniszczenie ogniem i mieczem. Charis zwyciężył w pierwszej rozgrywce z atakującymi siłami Kościoła i przygotowuje się do zbrojnej odpowiedzi. Jednakże nie wszyscy z tych, którzy popierają Kościół, są skorumpowani, a Grupa Czworga chętnie wykorzystuje wiarę i ufność ich nieskalanych dusz, aby osiągnąć własne cyniczne cele.

Rękawica została rzucona i Schronieniu grozi otwarta wojna religijna – najgorsza ze wszystkich wojen.

*  *  *

"Epicka w rozmiarach, pełna niespodziewanych rozwiązań, intryg i bitew, bije o głowę świetną część pierwszą. Nie mogę się już doczekać kolejnej odsłony cyklu..."

Fantasy Book Critic

Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 4/2011
Tytuł oryginalny: Safehold: By Schism Rent Asunder
Rok wydania oryginału: 2008
Liczba stron: 736
Format: 130x200 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7510-047-1
Wydanie: I
Cena z okładki: 47,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus