Fragment opowiadania "Wciśnięciwsiebie"

Autor: Rafał Kuleta

– Nie dojdę dzisiaj do tego mieszkania – jęknął pod nosem.
Każdy stopień, każde piętro podwajało się, potrajało, zwielo­krotniało. Sąsiedzi i ich goście, każdy chciał dokądś pójść. Kie­dy wreszcie Neomandamian stanął późnym wieczorem przed drzwiami swojego mieszkania, marzył tylko o padnięciu na glebę – czyli na wyro – i zaśnięciu snem świętego.
Zamknął za sobą drzwi, zapalił światło w przedpokoju, któ­ry niespodziewanie zmienił się w poczekalnię na największym dworcu świata. Kim są ci ludzie? Dopiero teraz uświadomił sobie, że gdy tylko chciał spojrzeć komuś w twarz, ta osoba odwracała głowę, nie, nie odwracała jej, głowa zostawała w miejscu, to twarz uciekała. Nikt nie chciał spojrzeć mu w oczy. Wszystkie twarze uciekały. Przerażało go to. Ale nie tylko to. Po kilku zdecydo­wanych próbach jednak znalazły się twarze, które nie uciekały, jakby zatrzymały się w miejscu, wciąż jednak podskórnie drżały. Nie, nie drżały, nie drgały, nie podrygiwały, tylko nakładały się jedna na drugą. Kilka twarzy w miejscu jednej. I nagle to zoba­czył... To! Ich! Zobaczył ich! Nie, to!
Co jest grane? Drżącymi rękoma wyjął komórkę i zrobił kilka fotek.
„To” przeszło obok i wmieszało się w całkiem spory tłum w pokoju gościnnym.
Zerknął na ekran komórki. Nie śniło mu się. Musi koniecznie pokazać zdjęcie Krzysztoforoworusowi.

Bizarro dla początkujących

Autor: Bartosz Czartoryski, Krzysztof T. Dąbrowski, Dawid Kain, Rafał Kuleta, Kazimierz Kyrcz Jr, Krzysztof Maciejewski, Adrian Miśtak, Aleksandra Zielińska
Wydawnictwo: Grabarz Polski
Wydanie polskie: 8/2011
Liczba stron: 192
Oprawa: miękka
Wydanie: I


blog comments powered by Disqus