Frankenstein Dean'a Koontz'a #2 - Księga Druga: Miasto Nocy

patronat gildii
okładka
Autor: Ed Gorman, Dean Koontz

Dean Koontz sięga po klasykę powieści gotyckiej. Ten, kto sądzi, że zna legendę Frankensteina, jest w błędzie. Dopiero Dean Koontz odsłania jego tajemnicę, koszmar i magię.

Są silniejsi od zwykłych ludzi, mają dwa serca, ich rany szybciej się goją - i trzeba ich zniszczyć. Być może nawet ich twórca, Victor Helios - znany niegdyś jako Wiktor Frankenstein - nie powstrzyma armii zbuntowanych morderców, którymi zaludnił współczesny Nowy Orlean. Cała nadzieja w niegdysiejszym "potworze" - pierwszym dziele Frankensteina - i dwójce nowoorleańskich policjantów: Carson O'Connor i Michaelu Madisonie. Deukalion wraca, by stawić czoło swojemu panu i stwórcy oraz ratować Nowy Orlean przed wymykającą się spod kontroli niezniszczalną armią Frankensteina.

*  *  *

Spośród wszystkich popularnych autorów Koontz jest jednym z bodaj najbardziej niedocenianych przez krytykę literacką. A przecież kolejne jego książki trafiają na listy bestsellerów i biją rekordy popularności. Dlaczego? Wielbiciele jego talentu znają odpowiedź: Koontz fantastycznie tworzy fabułę, znakomicie pisze, a czytelnikowi ofiaruje promień nadziei w mrocznym świecie.

"Publishers Weekly"

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 5/2007
Tytuł oryginalny: Dean Koontz's Frankenstein: Book Two:
Rok wydania oryginału: 2006
Liczba stron: 256
Format: 145x225 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7469-465-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,90 zł


blog comments powered by Disqus