Dmitry Glukhovsky

Ur.: 12 lipca 1979 , Rosja
zdjęcie

Tacy jak on zostają kosmonautami, a przynajmniej gośćmi talk show, takie dossier nierzadko mają bohaterowie książek i filmów. Lecz Dmitrij Głuchowski sam pisze książki. Zaś jego oczami widzowie kanału Russia Today widzą Moskwę, Rosję i Władimira Putina.

Dmitrij Głuchowski przez 28 lat swojego życia zdążył odbyć czteroipółletnią edukację w Izraelu, mieszkać rok w Niemczech i trzy lata we Francji. W jego CV znajdziemy pracę w Radiu Rosji, stacji radiowo-telewizyjnej Deutsche Welle, w kanałach Euronews i Russia Today na stanowisku korespondenta akredytowanego przy Kremlu. W jego życiorysie zalazła się też praca w charakterze reportera wojennego w Abchazji i w Izraelu - w mieście Kiryat Szmona, na które przypadło 80 procent ataków Hezbollachu.

Do legendy przeszły podejrzenia kolegów z Euronews o szpiegostwo, których podstawą było przekonanie, że "człowiek nie może mieć 23 lat, znać 5 języków, i nie pracować dla wywiadu". Do jego planów należy przejechanie drezyną przez nocne moskiewskie metro w poszukiwaniu tajemnego podziemnego życia. W głowie ma pytania o to, jak będzie wyglądał świat po globalnej katastrofie, co stanie się z modelem zachowań społecznych po zdziesiątkowaniu tegoż społeczeństwa.

Dmitrij Głuchowski postarał się uzyskać odpowiedzi na te pytania przeprowadzając apokaliptyczne eksperymenty na bohaterach swojej książki Metro 2033.


Bibliografia:blog comments powered by Disqus