Metro #2 - Metro 2034

patronat gildii
okładka
Autor: Dmitry Glukhovsky

Rok 2034. Od pamiętnych wydarzeń, które początek i finał miały na stacji WOGN, minął nie-spełna rok. Czarni, ponoć śmiertelne zagrożenie dla tych nielicznych, którzy w czeluściach moskiewskiego metra przetrwali atomową apokalipsę, zniknęli na dobre, zgładzeni przez Artema i jego towarzyszy. Na drugim krańcu metra mieszkańcy Sewastopolskiej toczą walkę o przetrwanie z nowymi formami życia, wdzierającymi się do tego ostatniego schronienia ludzkości. Los stacji i jej mieszkańców zależy od dostaw amunicji, a te nagle ustają. Karawany giną bez wieści, urywa się łączność. Z zadaniem wyjaśnienia zagadki i przywrócenia dostaw wyruszają: młody Ahmed, leciwy, niespełniony kronikarz metra Homer i Hunter, który niegdyś zaginął wśród czarnych, a teraz się odnalazł, choć jego tożsamość budzi wątpliwości… Do wyprawy dołącza Sasza, córka wygnanego naczelnika Awtozawodskiej. Kim naprawdę jest Hunter? Czy odwzajemni uczucie, jakim obdarzyła go Sasza? Jaką ta-jemnicę skrywają mroczne tunele? I czy garstce śmiałków uda się ocalić tych nielicznych, którzy przetrwali zagładę?

Wszystkich Czytelników Metra 2033 oraz Tych, którzy przygodę ze światem wykreowanym przez Dmitrija Głuchowskiego mają jeszcze przed sobą, informujemy, że jesienią tego roku nakładem Wydawnictwa Insignis Media ukaże się wyczekiwane Metro 2034.

Już wkrótce odsłona strony internetowej nowej powieści. Znajdziecie na niej informacje o książce, okładkę (bo ta obok pochodzi z oryginalnego wydania i wisi tu tymczasowo), fragmenty oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. By zaostrzyć apetyty już dziś odsłona pierwszego fragmentu pod adresem www.metro2033.pl.

Zapraszamy do lektury.

Wydawnictwo: Insignis
Miejsce wydania: Kraków
Wydanie polskie: 11/2010
Format: 140x210 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788361428244
Wydanie: I
Cena z okładki: 39,99 zł


Materiały związane z książką:

Podyskutuj o tej książce na forum!

blog comments powered by Disqus