Księga wilkołaków

okładka
Autor: Dr Bob Curran
Tłumaczenie: Julita Mastalerz
Ilustrator: Ian Daniels

Motyw człowieka, który celowo lub bez swej woli zamienia się w dziką bestię, powtarza się w wielu kulturach – ale czy tego typu wierzenia mają jakieś podstawy? Czy genezy tych legend należy doszukiwać się w świecie zjawisk ponadnaturalnych, czy istnieje na nie jakieś wytłumaczenie?

Dr Bob Curran analizuje wierzenia dotyczące zespolenia człowieka ze zwierzęciem występujące w różnych częściach świata. Porusza także kwestię inżynierii genetycznej – szczególnie prób łączenia genów ludzkich i zwierzęcych w celu znalezienia lekarstwa na dręczące nas choroby. Czy idea człowieka, który zamienia się w zwierzę, to naprawdę tylko fantazja? Księga wilkołaków to kompendium wiedzy, które dostarcza wielu specjalistycznych informacji na ten fascynujący temat. Czytelnikom należy się jednak ostrzeżenie: nie należy czytać go przy świetle księżyca w pełni!

Opisom towarzyszą bogate ilustracje Iana Danielsa, którego rysunki można znaleźć między innymi na okładkach książek Marion Zimmer Bradley i Orsona Scotta Carda.

Wydawnictwo: Verbum Nobile
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 10/2010
Tytuł oryginalny: Werewolves: A field guide to shapeshifters, lycanthropes, and man-beasts
Liczba stron: 184
Format: 160x253 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788393090938
Wydanie: I
Cena z okładki: 26blog comments powered by Disqus