Mass Effect #1 - Objawienie

okładka
Autor: Drew Karpyshyn
Tłumaczenie: Wojciech Pusłowski

Wszystkie rozwinięte cywilizacje w galaktyce posługują się technologią Protean, istot starożytnego gatunku, który wyginął pięćdziesiąt tysięcy lat temu. Po odkryciu tajnego składu proteańskiej technologii na Marsie w roku 2148, ludzkość wyruszyła w przestrzenie międzygwiezdne, by znaleźć miejsce dla siebie pośród innych gatunków istot inteligentnych.

Na skraju skolonizowanej części wszechświata, dowódca okrętu kosmicznego, bohater Wojny Sojuszu David Anderson bada pozostałości ściśle tajnej wojskowej placówki badawczej, dymiące zgliszcza pełne martwych ciał i pytań pozbawionych odpowiedzi. Kto zaatakował tę bazę? W jakim celu? I gdzie jest Kahlee Sanders, młoda pracownica naukowa, która w tajemniczych okolicznościach zniknęła z bazy na parę godzin przed tym, jak wszyscy jej koledzy zostali wymordowani?

Sanders jest główną podejrzaną, ale odnalezienie jej, zamiast rozwiązać problemy Andersona, przysparza mu jeszcze więcej kłopotów. W towarzystwie podstępnego agenta obcych, któremu nie może zaufać, ścigany przez zabójcę, któremu nie może uciec, Anderson, z nikłymi szansami na powodzenie odwiedza nieznane światy żeby wykryć złowrogi spisek - przez tę wiedzę będzie musiał umrzeć. A przynajmniej tak sądzą jego wrogowie.

Wydawnictwo: ISA
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 7/2010
Tytuł oryginalny: Mass Effect: Revelation
Rok wydania oryginału: 2007
Liczba stron: 320
Format: 115x175 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788374182195
Wydanie: I
Cena z okładki: 26,90 zł


blog comments powered by Disqus