Eden Maguire


Eden Maguire zrobiła doktorat z literatury angielskiej na Uniwersytecie w Birmingham, obecnie mieszka w Yorkshire Dales z dwiema córkami, koniem Merlinem, psem i kotem.

Jej pasją są podróże, uwielbia chodzić po kościołach i świątyniach, galeriach i parkach, a od czasu do czasu także do modnych butików na Fifth Avenue i Polach Elizejskich. Eden interesuje się kinem i teatrem, a także historią sztuki i malarstwem.Większą część roku spędza na ranczo w Kolorado, gdzie jeździ konno po górach - co jest jej wizją doskonałego szczęścia, bo jak mówi: "Wsadźcie mnie na konia i wskażcie góry - gdzie znajdę mój własny, prywatny raj".

To opuszczone domostwo dwie godziny na południowy-zachód od Denver stało się doskonałym pierwowzorem opuszczonej chaty z powieści Beautiful Dead. "Wyglądało tak, jakby czas stanął tam w miejscu", mówi autorka o swojej pierwszej wizycie na ranczo. "W kuchni wciąż stał jeszcze stary fotel na biegunach i żelazny piecyk, stare drzwi rzeczywiście same otwierały się i zamykały na wietrze."

To tu zrodził się pomysł na serie książek o miłości ponad życie i tajemnicach, które muszą zostać odkryte, by zmarli mogli spocząć w spokoju. Romantyczne dusze bohaterów "(Nie)Umarłych" zawdzięczamy odwiecznej fascynacji autorki ponadczasową klasyka Emiliy Bront i jej powieścią Wichrowe Wzgórza, z tą powieścią wiąże się również jej fascynacja ciemną stroną życia, która znalazła odzwierciedlenie w jej faktastycznej serii "Beautiful Dead" - "(Nie)Umarli".


Bibliografia:blog comments powered by Disqus