(Nie)Umarli #2 - Arizona

patronat gildii
okładka
Autor: Eden Maguire

Od wielu tygodni (Nie)Umarli nie nawiązywali kontaktu z Dariną. Pogrążona w tęsknocie dziewczyna, wierzy jednak, że wkrótce się pojawią, gdyż minęło już 10 miesięcy odkąd Arizona utonęła w jeziorze Hartmann. Mogłoby się zdawać, że było to samobójstwo, ale nie wszystko jest jednak jasne. Topienie się w oddalonym od miasta i ukrytym jeziorze nie pasuje do charakteru królowej dramatyzmu, jaką była Arizona.

Darina musi pomóc koleżance, tak jak pomogła Jonasowi.

Ale czas biegnie nieubłaganie...

Eden Maguire zrobiła doktorat z literatury angielskiej na Uniwersytecie w Birmingham, obecnie mieszka w Yorkshire Dales z dwiema córkami, koniem Merlinem, psem i kotem.

Jej pasją są podróże, uwielbia chodzić po kościołach i świątyniach, galeriach i parkach, a od czasu do czasu także do modnych butików na Fifth Avenue i Polach Elizejskich. Eden interesuje się kinem i teatrem, a także historią sztuki i malarstwem.Większą część roku spędza na ranczo w Kolorado, gdzie jeździ konno po górach - co jest jej wizją doskonałego szczęścia, bo jak mówi: "Wsadźcie mnie na konia i wskażcie góry - gdzie znajdę mój własny, prywatny raj".

To opuszczone domostwo dwie godziny na południowy-zachód od Denver stało się doskonałym pierwowzorem opuszczonej chaty z powieści Beautiful Dead. "Wyglądało tak, jakby czas stanął tam w miejscu", mówi autorka o swojej pierwszej wizycie na ranczo. "W kuchni wciąż stał jeszcze stary fotel na biegunach i żelazny piecyk, stare drzwi rzeczywiście same otwierały się i zamykały na wietrze."

To tu zrodził się pomysł na serie książek o miłości ponad życie i tajemnicach, które muszą zostać odkryte, by zmarli mogli spocząć w spokoju. Romantyczne dusze bohaterów "(Nie)Umarłych" zawdzięczamy odwiecznej fascynacji autorki ponadczasową klasyka Emiliy Bront i jej powieścią Wichrowe Wzgórza, z tą powieścią wiąże się również jej fascynacja ciemną stroną życia, która znalazła odzwierciedlenie w jej faktastycznej serii "Beautiful Dead" - "(Nie)Umarli".

Wydawnictwo: Egmont
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 5/2011
Tytuł oryginalny: Beautiful Dead: Arizona
Rok wydania oryginału: 2009
Liczba stron: 280
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788323775621
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,99


blog comments powered by Disqus