(Nie)Umarli #1 - Jonas

patronat gildii
okładka
Autor: Eden Maguire

Nie żywi, ale i nie umarli.

Istnieją zawieszeni między tymi dwoma stanami.

...(Nie)Umarli...

Coś dziwnego i groźnego dzieje się w szkole w Ellerton.
Jonas, Arizona, Summer, Phoenix. Wszyscy zginęli w ciągu jednego roku.
Jonas Jonson był pierwszy, zmarł na skutek wypadku motocyklowego.
Pogrążona w żałobie po stracie chłopaka Darina nie potrafi uporać się z cierpieniem ani uciec od wizji, w których pojawiają się ci, którzy zginęli.
Ale czy są to tylko wizje, czy rzeczywistość?
Jeżeli rzeczywistość, to dlaczego wrócili?
I ten przerażający odgłos trzepotu skrzydeł odbijający się echem w jej głowie...

Eden Maguire zrobiła doktorat z literatury angielskiej na Uniwersytecie w Birmingham, obecnie mieszka w Yorkshire Dales z dwiema córkami, koniem Merlinem, psem i kotem.

Jej pasją są podróże, uwielbia chodzić po kościołach i świątyniach, galeriach i parkach, a od czasu do czasu także do modnych butików na Fifth Avenue i Polach Elizejskich. Eden interesuje się kinem i teatrem, a także historią sztuki i malarstwem.Większą część roku spędza na ranczo w Kolorado, gdzie jeździ konno po górach - co jest jej wizją doskonałego szczęścia, bo jak mówi: "Wsadźcie mnie na konia i wskażcie góry - gdzie znajdę mój własny, prywatny raj".

To opuszczone domostwo dwie godziny na południowy-zachód od Denver stało się doskonałym pierwowzorem opuszczonej chaty z powieści Beautiful Dead. "Wyglądało tak, jakby czas stanął tam w miejscu", mówi autorka o swojej pierwszej wizycie na ranczo. "W kuchni wciąż stał jeszcze stary fotel na biegunach i żelazny piecyk, stare drzwi rzeczywiście same otwierały się i zamykały na wietrze."

To tu zrodził się pomysł na serie książek o miłości ponad życie i tajemnicach, które muszą zostać odkryte, by zmarli mogli spocząć w spokoju. Romantyczne dusze bohaterów "(Nie)Umarłych" zawdzięczamy odwiecznej fascynacji autorki ponadczasową klasyka Emiliy Bront i jej powieścią "Wichrowe Wzgórza", z ta powieścią wiąże się również jej fascynacja ciemną stroną życia, która znalazła odzwierciedlenie w jej faktastycznej serii "Beautiful Dead" - "(Nie)Umarli".

Wydawnictwo: Egmont
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 3/2011
Tytuł oryginalny: Beautiful Dead: Jonas
Rok wydania oryginału: 2009
Liczba stron: 288
Format: 12 x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-237-7554-6
Wydanie: I
Cena z okładki: 30,00 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus