(Nie)Umarli #4 - Phoenix

patronat gildii
okładka
Autor: Eden Maguire

Darina jest pełna sprzeczności, mimo tego co przeszła ostatnio, ma chwile zwątpienia czy (Nie)Umarli są rzeczywiści, a nie są tylko wytworem jej wyobraźni kierowanej cierpieniem i tęsknotą za zmarłym ukochanym?

Jednak pojawienie się Phonixa i Łowczego przeczą jej wątpliwościom i ponownie wraca do Foxton, do starego domu, do Phonixa. Nadszedł moment by rozwikłać zagadkę śmierci Phonixa, ale Darina wie, że odnalezienie winnego śmierci jej ukochanego doprowadzi niechybnie do ich ostatecznego rozstania. Z niewyobrażalną mieszaniną emocji Darina zaczyna zestawiać fakty., jednak przed nią wiele przeciwności: tajemnica Łowczego, powrót ojca Phoniexa, groźby przemocy, walki gangów i spiski mające utrudnić poznanie prawdy.Pod presja czasu i z ryzykiem, że Phoenix odejdzie do bezkresnej otchłani, Darina znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie a tajemnica (Nie)Umarłych potęguje łamiący serce moment kulminacyjny.

Eden Maguire zrobiła doktorat z literatury angielskiej na Uniwersytecie w Birmingham, obecnie mieszka w Yorkshire Dales z dwiema córkami, koniem Merlinem, psem i kotem.

Jej pasją są podróże, uwielbia chodzić po kościołach i świątyniach, galeriach i parkach, a od czasu do czasu także do modnych butików na Fifth Avenue i Polach Elizejskich. Eden interesuje się kinem i teatrem, a także historią sztuki i malarstwem.Większą część roku spędza na ranczo w Kolorado, gdzie jeździ konno po górach - co jest jej wizją doskonałego szczęścia, bo jak mówi: "Wsadźcie mnie na konia i wskażcie góry - gdzie znajdę mój własny, prywatny raj".

To opuszczone domostwo dwie godziny na południowy-zachód od Denver stało się doskonałym pierwowzorem opuszczonej chaty z powieści Beautiful Dead. "Wyglądało tak, jakby czas stanął tam w miejscu", mówi autorka o swojej pierwszej wizycie na ranczo. "W kuchni wciąż stał jeszcze stary fotel na biegunach i żelazny piecyk, stare drzwi rzeczywiście same otwierały się i zamykały na wietrze."

To tu zrodził się pomysł na serie książek o miłości ponad życie i tajemnicach, które muszą zostać odkryte, by zmarli mogli spocząć w spokoju. Romantyczne dusze bohaterów "(Nie)Umarłych" zawdzięczamy odwiecznej fascynacji autorki ponadczasową klasyka Emiliy Bront i jej powieścią Wichrowe Wzgórza, z tą powieścią wiąże się również jej fascynacja ciemną stroną życia, która znalazła odzwierciedlenie w jej faktastycznej serii "Beautiful Dead" - "(Nie)Umarli".

Wydawnictwo: Egmont
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 2011
Tytuł oryginalny: Beautiful Dead: Phoenix
Rok wydania oryginału: 2010
Wydanie: I


blog comments powered by Disqus