Dynastia Tudorów #3 - Bądź wola twoja

patronat gildii
okładka
Autor: Michael Hirst, Elizabeth Massie

Anna Boleyn zostaje stracona, a na północy kraju wybucha katolicka rebelia. Królewska armia daje powstańcom krwawą lekcję. Henryk nie spocznie, dopóki ostatni z przywódców nie zapłaci głową. Nowa królowa, piękna i pełna ciepła Jane Seymour przekonuje Henryka aby pojednał się z córkami, Elżbietą i Marią, a niedługo sama obdarza go wymarzonym synem. Jane jednak umiera wkrótce po porodzie. Zrozpaczony król zamyka się w odosobnieniu.

Polityczne intrygi rządzą dworem. Nieoczekiwanie pojawia się pretendent do tronu, a niezagojona od wielu lat rana zagraża życiu monarchy. W trosce o słabnąca pozycję Anglii i swoje interesy, Kanclerz Cromwell, gorący zwolennik Reformacji, przekonuje Henryka do ślubu z protestancką księżniczką, Anną Kliwijską. Nowy związek nie spełnia jednak oczekiwań króla i Henryk szuka powodu, by unieważnić małżeństwo. Cromwell musi znaleźć wyjście z sytuacji. Decyzja zostaje podjęta, gdy wzrok króla pada na piękną i młodą kokietkę, Katherine Howard.

Trzymająca w napięciu powieść oparta na trzecim sezonie serialowej superprodukcji The Tudors, nadawanej w wielu krajach i kilkukrotnie nagrodzonej nagrodą Emmy®, telewizyjnym odpowiednikiem Oscarów®. Opowiada o przemianie Henryka z charyzmatycznego choć nieprzewidywalnego władcy w krwawego tyrana, który nie cofnie się przed niczym, by utrzymać władzę... 

Dynastia Tudorów to opowieść o potężnym człowieku, królu jednego z najsilniejszych państw XVI-wiecznej Europy, któremu na drodze do osiągnięcia satysfakcji nie może stanąć nikt, nawet sam papież. Dla swoich pasji: władzy i kobiet potrafi poświęcić wszystko, nawet życie swoich kolejnych żon.

Każdy z tomów serii Dynastia Tudorów oparty jest o fabułę kolejnych sezonów niezwykle popularnego serialu The Tudors, nadawanego w wielu krajach i kilkukrotnie nagradzanego nagrodą Emmy®, telewizyjnym odpowiednikiem Oscarów. W Polsce serial zebrał przed telewizorami kilkumilionową widownię.

Miłośnicy telewizyjnej superprodukcji, sięgając po serię książek Dynastia Tudorów, będą mogli jeszcze lepiej poznać historię intrygującego mężczyzny, który nie cofnął się przed niczym w drodze do zaspokojenia swoich żądz. Pierwsza część cyklu – Król, królowa i królewska faworyta ukazała się w czerwcu, a część druga, Królowa traci głowę, w sierpniu tego roku.

Wydawnictwo: Mira
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 10/2013
Tytuł oryginalny: Tudors: Thy Will Be Done
Rok wydania oryginału: 2009
Liczba stron: 336
Format: 145x215 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 9788327601278
Wydanie: I
Cena z okładki: 36,99 zł


blog comments powered by Disqus