Dynastia Tudorów #2 - Królowa traci głowę

patronat gildii
okładka
Autor: Elizabeth Massie

W Anglii panuje zamęt. Ciągnący się spór z papieżem w sprawie unieważnienia małżeństwa z Katarzyną Aragońską sprawia, że Henryk VIII coraz bardziej skłania się ku Reformacji. Ustanowienie nowego arcybiskupa jest krokiem, który doprowadzi do zawarcia wyczekiwanego ślubu z Anną Boleyn. Na herbach inicjały "H&K' zastępowane są nowymi, w których przeplatają się litery "H&A". To tylko początek nadchodzących zmian.

Katarzyna, pozbawiona królewskiego tytułu, zostaje odesłana z dworu i umiera wkrótce po narodzinach pierwszego dziecka nowej królewskiej pary, księżniczki Elżbiety. Wszyscy poddani muszą złożyć przysięgę lojalności wobec Henryka, który zostaje głową nowego Kościoła. Od tej chwili każde wystąpienie przeciwko królowi albo nowej religii będzie surowo ukarane. Mijają miesiące, a Henryk wciąż czeka na narodziny syna, powoli tracąc cierpliwość. Anna wie, że nie pozostało jej wiele czasu...

Doskonała powieść oparta na drugim sezonie nakręconego z rozmachem serialu The Tudors, nadawanego w wielu krajach i kilkukrotnie nagrodzonego nagrodą Emmy®, telewizyjnym odpowiednikiem Oscarów®. Opowiada o burzliwym związku króla Henryka VIII z Anną Boleyn, od zawarcia długo wyczekiwanego małżeństwa aż do jego dramatycznego końca.

Dynastia Tudorów to opowieść o potężnym człowieku, królu jednego z najsilniejszych państw XVI-wiecznej Europy, któremu na drodze do osiągnięcia satysfakcji nie może stanąć nikt, nawet sam papież. Dla swoich pasji: władzy i kobiet potrafi poświęcić wszystko, nawet życie swoich kolejnych żon.

Każdy z tomów serii Dynastia Tudorów oparty jest o fabułę kolejnych sezonów niezwykle popularnego serialu The Tudors, nadawanego w wielu krajach i kilkukrotnie nagradzanego nagrodą Emmy®, telewizyjnym odpowiednikiem Oscarów. W Polsce serial zebrał przed telewizorami kilkumilionową widownię.

Miłośnicy telewizyjnej superprodukcji, sięgając po serię książek Dynastia Tudorów, będą mogli jeszcze lepiej poznać historię intrygującego mężczyzny, który nie cofnął się przed niczym w drodze do zaspokojenia swoich żądz. Pierwsza część cyklu – Król, królowa i królewska faworyta ukazała się w czerwcu. Część trzecia, Bądź wola twoja, zostanie wydana w październiku tego roku.

Wydawnictwo: Mira
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 8/2013
Tytuł oryginalny: Tudors: King Takes Queen
Rok wydania oryginału: 2008
Liczba stron: 336
Format: 145x215 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 9788327601261
Wydanie: I
Cena z okładki: 36,99 zł


blog comments powered by Disqus