Relacja ze spotkań z Feliksem W. Kresem promujących powieść "Porzucone Królestwo"


W dniach 11-15 października 2002 roku Feliks W. Kres odwiedził, w ramach promocji  swojej książki  Porzucone Królestwo, kilka największych ogólnopolskich salonów EMPiK - w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu.

Na spotkaniu w łódzkim Empiku pisarzowi towarzyszył Andrzej Miszkurka - redaktor serii książek w wydawnictwie MAG. Jak i w ubiegłym  roku, wokół stolika z pisarze i jego książkami zebrał się wianuszek tych samych wiernych fanów. Przeważały pytania o kontynuacje cyku szererskiego i oczywiście prośby o dalsze książki.

Następnego dnia pisarz udał się do Warszawy i Krakowa.

spotkanie4 W Krakowie spotkanie z pisarzem prowadził Michał "Puszon" Stachyra (na zdjęciu z lewej),  wierny czytelnik i miłośnik prozy Kresa ale też i szef  Galicyjskiej Gildii Fanów Fantastyki, znany animator ruchu fandomowego i rpg w Polsce, organizator Polcon 2002 oraz wielokrotny organizatorcorocznych konwentów rpg w Krakowie. Spotkanie rozpoczęło sie mile, od wpisu do księgi gości i podpisania wielkiej sterty książek dla EMPiKu. Swoją drogą, miało tu miejsce dość, hmmm, ciekawe zdarzenie. Mianowicie, autor został poproszony przez pewną nieznajomą damę do domu, bo pani chciała porozmawiać o czymś, " co trzeba pokazać, bo tego nie da się przeczytać" . Autor jednak, nie skorzystał z zaproszenia, z czego ubolewamy. Dowiedzielibyśmy się, co się teraz ogląda. Za naszych czasów to były znaczki pocztowe...Generalnie EMPiK krakowski stanął na wysokości zadania, były plakaty, książki, miła obsługa. Po spotkaniu autor udał się z gronem zaprzyjaźnionych osób na prywatną część wieczoru.

spotkanie3 W drodze do Wrocławia Feliks W. Kres odwiedził Katowice. Na spotkanie przybyli zarówno fani jak i media. Kres zaś robił to co lubi - rozmawiał z fanami. Nawet kilka osób, nie znających dotąd jego książek dało się uwieść klimatowi i nabyło Porzucone Królestwo. Duża zasługa w tym Eli Gepfert, która jak zwykle, bardzo profesjonalnie i z wielkim wdziękiem prowadziła spotkanie.

We Wrocławiu Kres gościł na kameralnym lecz bardzo sympatycznym spotkaniu w sklepie BARD, do którego zaprosił go portal Nowa Gildia (w zasadzie Nowa Gildia Fantastów). Autor bardzo sobie to spotkanie chwali, miał bowiem  okazję porozmawiać z fanami, których nie znał. Ktoś z uczestników nawet rzucił pomysł przygotowania gry RPG na podstawie twórczości Kresa. Kres chętnie podchwycił pomysł i generalnie jest za, o ile komuś będzie sie chciało taką grę przygotować. Spotkanie w "Bardzie" było nawet, jak się później dowiedzieliśmy, przyjemniejsze niż w Empiku. Szczególne podziękowania należą się prowadzącemu, Robertowi "Ganelonowi" Stawiarzowi, który rzetelnie się do spotkania przygotował.  
Całą, męczącą trasę zakończyło spotkanie w Poznaniu w EMPiK Megastore.
Wiadomość z ostatniej chwili. Feliks W. Kres nadal odpoczywa...

Szczególne podziękowania dla portalu Gildia, Valkiria (użyczenie zdjęć ze spotkania), Jarka Grzędowicza, Galicyjskiej Gildii Fanów Fantastyki, Eli Gepfert, Pawła Ostrowskiego i EuGeniusza Dębskiego.

Księga Całości #5 - Porzucone królestwo

Autor: Feliks W. Kres
Ilustrator: Jarosław Musiał
Wydawnictwo: Mag
Wydanie polskie: 10/2002
Liczba stron: 408
Format: 115x185 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 83-89004-17-8
Cena z okładki: 29,00 złblog comments powered by Disqus