Ostre przedmioty

okładka
Autor: Gillian Flynn
Tłumaczenie: Radosław Madejski

Camille Preaker po krótkim pobycie w klinice psychiatrycznej wraca do pracy reporterki. Pierwsze zlecenie to artykuł o tajemniczych zabójstwach dwóch małych dziewczynek w jej rodzinnym miasteczku. Przez ostatnie dwanaście lat, odkąd opuściła dom, rzadko rozmawiała ze swoją neurotyczną matką i przyrodnią siostrą, której właściwie nie zna – śliczną trzynastolatką trzymającą w garści całe miasteczko. Z niechęcią wraca do rodzinnej wiktoriańskiej rezydencji, gdzie zaczyna ją prześladować wspomnienie tragedii z dzieciństwa. Stara się odkryć prawdę o brutalnych zbrodniach. Zaczyna mocno identyfikować się z małymi ofiarami. Wszystkie tropy prowadzą jednak w ślepą uliczkę i zmuszają Camille do rozwikłania zagadki własnej przeszłości, której musi stawić czoło.

Najlepszy thriller serwisu internetowego Amazon.com w 2006 roku!

W 2007 roku Ostre przedmioty nominowano do Duncan Lawrie Dagger Award, najważniejszej światowej nagrody dla powieści sensacyjnej. Gillian Flynn otrzymała także nagrody New Blood Fiction Dagger dla najlepszego debiutu oraz Ian Fleming Steel Dagger dla najlepszego thrillera – Flynn okazała się lepsza od Harlana Cobena, Karin Slaughter i Aleksa Berensona!

Ostre przedmioty to czwarta książka z kryminalnej serii "Danse Macabre", jaka ukazała się nakładem wydawnictwa G+J Gruner+Jahr w 2007 roku.

*  *  *

„Znakomity debiut to zbyt łagodnie powiedziane. Nie czytałem tak bezlitośnie przerażającej sagi rodzinnej od czasu Wężoskóry Johna Harrisa, po którą sięgnąłem trzydzieści lat temu. Ostre przedmioty to nie jakaś tam płytka powieść oparta na chwytliwych pomysłach; jej groza narasta. Ostatnie trzydzieści stron czytałem, czując strach, ale nie mogłem się powstrzymać, by nie przewracać kartek. (...) Zachwycający kawał dobrej literatury, napisany świetnym językiem i z dużą wnikliwością”.

Stephen King

„Dowcipny, elegancki, fascynujący debiut. Prawdziwe objawienie”.

Harlan Coben

Wydawnictwo: G+J Gruner+Jahr Polska
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 8/2007
Tytuł oryginalny: Sharp Objects
Rok wydania oryginału: 2006
Seria wydawnicza: Danse Macabre
Liczba stron: 285
Format: 130x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-8-360376-591
Wydanie: I
Cena z okładki: 31,40 zł


blog comments powered by Disqus