"Edukacja Kopciuszka" - recenzja powieści erotycznej


 

Bajka dla niegrzecznych dziewczynek
 
Nie ukrywajmy – książki, która z okładki woła do nas, że jest najlepiej sprzedającym się erotykiem na Amazonie, nie kupujemy dla wartości literackich. A Edukacja Kopciuszka na liście Amazonowych powieści erotycznych okupowała pierwsze miejsce przez trzy tygodnie. Po skończonej lekturze można dojść do wniosku, że w sumie nie jest to aż takie zadziwiające.
 
Ale od początku. Główną bohaterką jest Lucie – oddana swojej pracy fizjoterapeutka, podkochująca się w tajemnicy w wyjątkowo przystojnym lekarzu. Pragnie stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa w związku, a te może jej dać właśnie Stephen. Jednak pewnego dnia w jej gabinecie pojawia się Reid – znajomy z dzieciństwa, dobry kumpel jej starszego brata. Kontuzjowany na ringu, chce odzyskać formę do najbliższej walki o tytuł mistrza MMA. W zamian oferuje Lucie pomoc w zdobyciu Stephena. Jak to się skończy? Można się tylko domyślać. 
 
Fabuła, jak widzimy, nie zaskakuje. I właściwie nie musi – Edukacja Kopciuszka to romans, którego siła ma leżeć gdzieś indziej. Bohaterowie są dość standardowi – Lucie to zakompleksiona, delikatna dziewczyna, która okazuje się być piękną, uwodzicielską kobietą. Reid z kolei kryje w sobie wszelkie zalety, jakich może poszukiwać kobieta: niesamowicie przystojny, charyzmatyczny, z mięśniami jak stal, z bicepsami o obwodzie standardowego męskiego uda, niegrzeczny chłopiec z ciałem pokrytym tatuażami… A przy tym opiekuńczy, bogaty i inteligentny. Brzmi baśniowo, prawda? I tak będzie aż do końca książki.
 
Co ciekawe, powieść jest napisana bardzo sprawnie. Nie ma drażniących dłużyzn, natrętnych metafor i językowych koszmarków. Język pani Maxwell jest lekki, narracja prowadzona przyjemnie. Odrobinę do życzenia pozostawiają opisy scen erotycznych – najwyraźniej autorka bardzo starała się nie powtarzać dwa razy tego samego określenia różnych części ciała… Cóż, można to przeżyć. Same wspomniane momenty są całkiem przyjemne w odbiorze – nie żenujące (jak to się często zdarza), dość naturalne. Autorka wyraźnie popisała się też wyobraźnią. I choć trzeba na nie poczekać niemal do połowy powieści, potem co nuż na nie natrafiamy. Erotyka – odhaczona!
 
Edukacja Kopciuszka to leciutka powieść dla młodych kobiet, które chętnie rozerwą się przez chwilę. Nie niesie szczególnych wartości artystycznych, głębi czy rozważań filozoficznych. Idealnie pasuje do definicji erotic novel – i jako taka, powinna spodobać się grupie docelowej, do której jest skierowana. Jeśli, droga Czytelniczko, szukasz pikantnej pozycji, którą można pochłonąć szybko i bez problemów, a przy tym nieco zarumienić się podczas lektury – trafiłaś w dziesiątkę!

Edukacja Kopciuszka

Autor: Gina L. Maxwell
Wydawnictwo: Amber
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 12/2012
Liczba stron: 320
Format: 130×205mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788324144860
Wydanie: I
Cena z okładki: 29,80 złblog comments powered by Disqus