39 wskazówek #2 - Fałszywa nuta

patronat gildii
okładka
Autor: Gordon Korman

Co byś zrobił, gdyby nagle okazało się, że twoja rodzina jest jedną z najbardziej wpływowych w dziejach ludzkości? A gdyby powiedziano ci, że źródło jej potęgi zostało ukryte w postaci 39 wskazówek w różnych zakątkach świata? Gdybyś stanął przed wyborem: wziąć milion dolarów i odejść lub otrzymać pierwszą wskazówkę, jaka byłaby twoja decyzja? Amy i Dan Cahill bez wahania wybrali wskazówkę, rozpoczynając tym samym bardzo niebezpieczny wyścig.

Trwa pościg za 39 wskazówkami chroniącymi dostępu do niewyobrażalnej potęgi. Czternastoletnia Amy Cahill i jej młodszy brat Dan - ku własnemu zdziwieniu - wysuwają się na prowadzenie. Poszukiwania prowadzą ich do Wiednia, a kluczem do odnalezienia kolejnej wskazówki ma być zdobyty przez rodzeństwo fragment zakodowanych nut utworu Mozarta. Śledzeni przez żądnych władzy krewnych, Amy i Dan nie są pewni, czy zbliżają się do zwycięstwa, czy raczej do śmiertelnej pułapki.

39 wskazówek to seria dziesięciu książek przepełnionych akcją i humorem. Szkic oraz fabuła cyklu zostały nakreślone przez Ricka Riordana, który jest autorem pierwszego tomu.

Rick Riordan to często nagradzany autor bestsellerowej serii dla młodzieży "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" oraz serii dla dorosłych czytelników "res Navarre". Przez piętnaście lat uczył języka angielskiego i historii w publicznych i prywatnych szkołach średnich w San Francisco, w Kalifornii i Teksasie.

W swej serii książek o Percym Jacksonie stworzył postać dwunastoletniego chłopca z dysleksją, który odkrywa że jest współczesnym synem greckiego boga. Riordan napisał tę powieść dzięki doświadczeniom jakie zdobył ucząc greckiej mitologii oraz dzięki współpracy z uczniami, którzy chcieli uczyć się inaczej.

39 wskazówek to jednak nie tylko doskonała książkowa przygoda, ale również gra on-line, która pozwoli każdemu uczestnikowi stać się członkiem rodziny Cahillów i rywalizować o wspaniałe nagrody. Do zdobycia kubki, portfele, plecaki, przenośne konsole do gier Playstation Vita lub Netbooki oraz nagroda główna – laptop.

Wydawnictwo: Initium
Miejsce wydania: Kraków
Wydanie polskie: 8/2012
Tytuł oryginalny: 39 Clues: One False Note
Rok wydania oryginału: 2008
Liczba stron: 192
Format: 125x185 mm
Oprawa: twarda
ISBN-13: 9788362577163
Wydanie: I
Cena z okładki: 27,90 zł

Materiały związane z książką:


blog comments powered by Disqus